Ariana | WS | Blogger | X X

poniedziałek, 4 lutego 2019

Skończona gra - C.D. Reiss

Tytuł: Skończona gra
Tytuł oryginalny: Separation Games
Autor: C.D. Reiss
Cykl: Marriage Games
Tom: 2
Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 30.11.2018
Liczba stron: 360
Egzemplarz: recenzencki, kobiece


Adam miał zgodzić się na warunki rozstania z Dianą, jeśli ona spędzi z nim 30 dni na odludziu. Po 16 dniach okazało się, że kobieta zakochała się na nowo w swoim dominującym mężu. Mało tego odkryła także swoją naturę i upodobania seksualne. Teraz to Adam jest tym, który nie chce kontynuować ich związku, a Diana jest zrozpaczona. Czy to już prawdziwy koniec ich małżeństwa? "

C. D. Reiss to debiutująca autorka na polskim rynku. W swojej karierze pisarskiej ma już 17 powieści jednak na naszym rynku dostaniemy na razie tylko dwie. Wydawnictwo kobiece zdecydowało się na wydanie serii, Marriage Games, w której skład wchodzi: Małżeńska gra oraz Skończona gra. Nie są to na pewno książki dla każdego. To dość mocne erotyki z nutkami BDSM.

Adam i Diana to małżeństwo, które przechodzi poważny kryzys. Mąż proponuje układ, który ma trwać cały miesiąc. W tym pomyślę, pragnie pokazać swojej żonie, jaki jest na prawdę i co tak naprawdę go interesuje. Jednak gdy sam plan wchodzi w życie, Adam widzi, że Diana zmienia się nieodwracalnie w uległą osobę, chce ją chronić dlatego postanawia, zerwać definitywnie swoje postanowienie i opuścić żonę już na dobre. Diana jednak nie może się z tym pogodzić, jest wściekła, gdy mąż ją zostawia. Uświadamia sobie, że nie jest całkiem waniliową osobą i interesuje ją inny rodzaj seksu. Stara się wpłynąć na swojego męża, czasami nie do końca przemyślanymi rzeczami. Czy jej się to uda ? Czy Adam zgodzi się zostać Panem swojej własnej żony ?

Kreacja bohaterów w tej serii okazała się naprawdę dobra. Mamy Dianę kobietę, która od zawsze była osobą, której czegoś w życiu zabrakło. Nigdy nie pomyślałaby jednak, że może preferować nieco inny rodzaj przyjemności. Dowiaduje się, dopiero gdy odkrywa swoją prawdziwą naturę w relacjach ze swoim mężem. Adam to mężczyzna, który pragnie odzyskać żonę, jednak gdy wprowadza ją do świata BDSM uzmysławia sobie, że jednak nie chce takiej Diany. Mówi, że zostawia ją dla jej dobra, ale nie widzimy tego, jeśli chodzi o całą książkę. Dopiero po czasie jestem wstanie zrozumieć dlaczego postąpił w niektórych sytuacjach tak a nie inaczej.

" Skończona gra " to nie jest książka dla każdego, kto czyta romanse. Jest to książka oparta na brutalnym oraz bardzo mocnym seksie. Nie znajdziemy tutaj normalnej relacji, a wręcz doświadczyli zupełnie czegoś nowego. Autorka wprowadza nas w świat klubów BDSM, pokazuje, na jakich zasadach one funkcjonują i co tam można zobaczyć. Jeśli chcieliście czytać Greya dla takich tematów i nie do końca wam się podobał styl autorki, to tutaj dostaniecie dobrze napisaną książkę w takich właśnie klimatach, które warto poznać. Ja polecam chociaż wiem, że nie każdy po nią sięgnie. Mam jednak nadzieje, że znajdą się również zwolennicy takich książek.

" Kocham zwykłą Dianę i kocham uległą Dianę. Kocham wszystkie Diany, które mogę jeszcze odkryć. Jeśli zostaniesz ze mną na tyle długo, by pokazać mi wszystkie swoje oblicza, których jeszcze nie znam, udowodnię ci to. Mogę cię kochać bardziej, niż myślałaś, że to możliwe. Będę cię kochać tak, aż zacznie cię to wkurzać."


29 komentarzy:

 1. Skoro jest dobrze napisana, to może kiedyś dam jej szansę. ��

  OdpowiedzUsuń
 2. 17 powieści to całkiem ładny dorobek, a takie powieści ostatnio zyskały posłuch, więc pewnie i kolejne się pojawią :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytam, ale ostatnio nie znalazłam ani jednego dobrego erotyka. Temu również nie wróże dobrej przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie książki wywołują u mnie tylko ziewanie z nudów. Nie rusza mnie seks BDSM, nie ruszają mnie żadne dziwne igraszki w łóżku, ale czytanie o nich i tylko o nich w książce mnie najnormalniej w świecie nudzi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie jestem fanką erotyków. Tak się jakoś złożyło, że chociaż już mam ponad -dzieścia lat, dalej nie umiem przekonać się do tego gatunku. Może od czasu do czasu sięgnę po coś z jego rozległej puli, ale tylko wtedy, gdy naprawdę poczuję się zaintrygowana. A przy tej książce jakoś tego nie odczuwałam. Ale przypuszczam, że fani erotyków na pewno dadzą jej szansę. Jej, i poprzedniczce, coby nie zaczynać historii od ekhem strony. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Klimaty, w które za nic nie mogę się wczuć, nie przyciągają mnie takie książki. A szkoda, bo tyle tego typu przygód czytelniczych czeka. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z drugiej strony chyba nie da się wszystkiego przeczytać - lepiej wybrać dobrze.

   Usuń
 7. Ech, jakoś erotyki to nie mój klimat.

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię własnie takie książki, brutalna erotyka mi ne straszna, choć pierwszy tom zupenie mnie nie zaciekawił. Być może niesłusznie go oceniłam, teraz wiem, ze to książki, które mogłyby mi się spodobać :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie moja tematyka, za stara jestem na erotyki ale może kiedyś ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. To jest tak totalnie nie moja bajka, że bardziej już się chyba nie da, ale... mam pierwszy tom na liście do przeczytania i to z całkiem dużym priorytetem :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Zainteresowałaś mnie tą pozycją, więc zapewne kiedyś po nią sięgnę ;). Mam nadzieję, że będzie to jednak bliższa przyszłość.
  Pozdrawiam, Girl in books

  OdpowiedzUsuń
 12. Tematyka niestety nie dla mnie. Chyba za mocna. Dopiero niedawno udało mi się przekonać do loteratury kobiecej :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Przeczytam, jeśli na nią trafię, choć szukać nie będę :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ta seria nadal przede mną. Poleciała mi ją koleżanka, która kocha erotyki i czytała wszystkie dostępne na rynku. I ona sama stwierdziła, że książka jest mocna. Więc jak już ona to stwierdziła, to faktycznie coś w tym musi być. Także na tę chwilę mówię pas, ale I tom mam na mailu i czeka cierpliwie :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Już sama fabuła mnie nie zachęca. Nie lubię takich wątków, ani tego typu literatury kobiecej.

  OdpowiedzUsuń