Ariana | WS | Blogger | X X

niedziela, 3 lutego 2019

Adeptka - Rachel E. Carter

Tytuł: Adeptka
Tytuł oryginalny: Apprentice
Autor: Rachel E. Carter
Cykl: Czarny Mag
Tom: 2
Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 30.01.2019
Liczba stron: 416
Egzemplarz: recenzencki

" Dziewczyna dostała się do wymarzonej frakcji bojowej, ale musi stawić czoła nauczycielowi, którego nie znosi, i wrogo nastawionej Priscilli. Sytuacji nie ułatwia też relacja z Darrenem, oscylująca między wrogością a sympatią, może nawet fascynacją… Kiedy jeden z uczniów zostaje zabity w nieprzyjacielskim ataku, nauka schodzi jednak na dalszy plan. W powietrzu wisi wojna, być może Ryiah będzie musiała wykorzystać swoje umiejętności szybciej, niż sądziła. "

Dzisiaj przychodzę do was z drugim tomem serii Czarny Mag. Niedawno pisałam wam o pierwszym tomie " Pierwszy rok " a dzisiaj przyszła pora na " Adeptkę ". Książka okazała się jeszcze lepsza niż poprzedni tom i zastanawiam się jak mam wam napisać tę recenzję, bo według mnie większość to będzie spojler. Dlatego omińcie proszę, opis fabuły i przejdźcie od razu do podsumowania, jeśli oczywiście nie mieliście jeszcze styczności z tą serią.

TUTAJ ZACZYNAJĄ SIĘ SPOJLERY !
Ryiah, Ella, Alex spełnili swoje marzenia i dostali się do Akademii po roku ciężkiej rywalizacji. Jak można się domyślić, awansował również Darren oraz jego narzeczona Priscilla. Nasza bohaterka musi zmagać się z opinią porywczej osoby, która w trakcie egzaminów zmiotła z powierzchni ziemi koszary. Mentorzy oraz nauczyciele podchodzą do niej z rezerwą, na każdym kroku ją pouczają i mówią, że nie ma tutaj dla niej miejsca. Ry nie poddaje się jednak i coraz ciężej zaczyna pracować nad swoimi umiejętnościami magicznymi. Jednak to nie koniec przygód w tej części, w końcu mamy porządne sceny walki, w której zaczynają ginąć adepci. Kto zginie, kto przeżyje ? Czy uda się uratować królestwo ?

KONIEC SPOJLERÓW !
Bardzo chciałam napisać tę recenzję nie mówiąc wam za dużo o fabule. Jednak uważam, że wszystko, co napiszę będzie spojlerem do pierwszego tomu. Wiem również, że wiele z was dopiero będzie czytać tę serię, dlatego nie chciałam wam psuć radości z czytania. Charakter bohaterów mocno się zmienił w tej części. Podejmują oni dojrzalsze decyzje, muszą radzić sobie ze stresem oraz intrygami. Mamy jeszcze więcej akcji niż w poprzednim tomie i nie skupiamy się tak bardzo na zajęciach, co właśnie na pozorowanych bitwach oraz prawdziwych również. W książce zmienia się nastawienie wielu osób względem siebie. Zawiązują się nowe znajomości oraz sojusze. W książce również pojawia się wątek miłosny, który jest już bardziej rozbudowany niż w " Pierwszym Roku "

" Adeptka " to naprawdę świetna kontynuacja tej serii i już nie mogę się doczekać aż wydawnictwo uroboros wyda trzeci tom tej wspaniałej serii. Już teraz mogę wam zdradzić, że polska premiera " Candidate " będzie już po wakacjach. Dlatego nie mogę się już doczekać. Powiedźcie mi czy czytaliście już Pierwszy rok ? Macie zamiar ?


„Miłość jest dla głupców, którzy nie są wystarczająco inteligentni, aby zobaczyć przed sobą drogę.”


20 komentarzy:

 1. Ta seria nie jest mi znana. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że ostrzegłaś przed spoilerami, bo jeszcze pierwszego nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam i nie wiem czy po nią sięgnę, to imię Priscilla źle mi się kojarzy. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie pierwszy tom był zbyt prosty, zbyt banalny i zbyt schematyczny, więc nie sięgnę po kolejny.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie ciekawią mnie książki tego typu :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Dam ci małą radę, jeżeli chodzi o spoilery – warto zmienić ich kolor czcionki na ten z tła, by jeszcze bardziej zmniejszyć ryzyko tego, że ktoś przeczyta informacje mogące zniszczyć niespodzianki. :D
  A co do książki, mam ją w planach. Tak samo poprzedni tom, bo przecież nie będę zaczynać serii od ekhem strony. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ominęłam spojlery bo mam serię w planach i nie chcę sobie psuć zabawy, ale z podsumowania widzę, że warto przeczytać i to mnie cieszy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak koniecznie czytaj i dawaj znać jak Ci się podobało ;)

   Usuń
 8. Książka nie dla mnie, ale z przyjemnością podsunę pomysł przygody czytelniczej mojej młodzieży, powinno ich to zainteresować. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam "Adeptkę" i mam nadzieję, że prędko wydadzą kolejne tomy :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam drugi tom równie mocno co pierwszy 😍 chociaż odniosłam wrażenie, że było nieco zbyt dużo miłości w nim, a zbyt mało akcji samej w sobie. Tak czy siak, czekam na trzecią część z niecierpliwością! 💗

  OdpowiedzUsuń