Ariana | WS | Blogger | X X

czwartek, 10 września 2020

Malum cz.1 - Amo Jones

 

Tytuł: Malum cz.1

Tytuł oryginalny: Malum: Part 1

Autor: Amo Jones

Cykl: Elite Kings Club

Tom: 4

Wydawnictwo: Kobiece

Data wydania: 15.04.2020

Liczba stron: 320

Egzemplarz: recenzencki


Jest takie zrzeszenie, przed którym nie ma ucieczki... Tillie wychowała się po niewłaściwej stronie torów. Pewnego dnia wpada prosto w sidła Elite Kings Club. Wplątana w wir kłamstw, tajemnic i przemocy, oślepiona władzą i bogactwem, nie zauważa, jak bardzo uzależniła się od tego, czego jaka mała dziewczynka miała unikać. Z nimi miała się nie przyjaźnić, od nich miała trzymać się jak najdalej.

Niedawno pisałam wam o trzecim tomie tej serii "Tacet a Mortius". Dzisiaj w końcu z przyjemnością przedstawiam wam 4 tom, który nie jest już głównie o Madison oraz Bishopie. W tej części bliżej możemy poznać Nate oraz nikogo innego jak Tillie.

I teraz nie wiem jak wam opowiedzieć czego, możecie się spodziewać po tej książce, nie zdradzając wam nic z fabuły poprzedniej głównej trylogii. Jedną rzecz trzeba sobie powiedzieć na samym początku. Bez znajomości pierwszych trzech tomów nie bierzcie się za Maluma. Mimo że o innych bohaterach, wątki są ze sobą bardzo ściśle powiązane.

TUTAJ MOGĄ POJAWIĆ SIĘ SPOJLERY, DLATEGO CZYTASZ NA SWOJĄ WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!

Tillie to kobieta, która zawróciła w głowie Nate'a. Gdy zachodzi w ciąże, ucieka i ukrywa się na wyspie zwanej Perditia. Rodzi ona córeczkę, jednak Tillie nie mogła długo nacieszyć się szczęściem z córką, ponieważ zostaje ona porwana, a dziecko jej odebrane. Kobieta zwraca się do królów, aby pomogli jej uratować małą. Jednak okazuje się, że kobieta nie jest do końca szczera z Nate’em i próbuje wpędzić ich w pułapkę. Mężczyźni jednak w porę odkrywają o współpracy Tillie z porywaczami dziecka i udaje im się uratować dziewczynkę. Nate i Tillie nie umieją dojść do porozumienia, kłócą się i coraz bardziej od siebie oddalają. Kobieta również odkrywa swoje prawdziwe powołanie i to jaką ważną rolę odegra.

TUTAJ JUŻ NIE MUSICIE SIĘ MARTWIĆ O SPOJLERY, NIC TAKIEGO NIE ZNAJDZIECIE!

Amo Jones wie jak zachęcić czytelnika do czytania. To, jak kończą się jej książki to petarda i mieszanka wybuchowa. Nie mogę doczekać się Maluma: Part 2. Na pewno nie będę czekać na polską premierę, tylko przeczytam jak najszybciej zakończenie tej historii. Nie polubiłam się z Tilie, jakoś nie przepadam za tą bohaterką, jej zachowanie mocno mnie irytuje i czasami mam ochotę sama zdzielić ją porządnie w głowę, aby się ogarnęła. Za to Nate zyskał w moich oczach, w trylogii nigdy za nim nie przepadałam, a teraz pokazał mi swoje prawdziwe oblicze i pokochałam go równie mocno co Bishopa. Dajcie mi znać czy znacie serię Elite Kings Club.

Polecicie jakieś inne książki dla kobiet?

15 komentarzy:

 1. Spróbuję zachęcić do tej serii moją młodzież, gdyż chciałabym, aby moje dzieci polubiły takie klimaty, zatem odeślę je do pierwszego tomu, po dawkę dobrych czytelniczych emocji. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Najpierw musiałabym zapoznać się z pierwszymi tomami tej serii.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. Choć sama okładka mnie przeraża to już historia nie. Muszę zapisać sobie ten tytuł na mojej liście.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tym razem nie jest to seria dla mnie, ale niesamowicie podobają mi się okładki. Zgadzam się z koleżanką wyżej - książki są jak narkotyk - też zamawiam je nałogowo i czytam całymi dniami :)

  OdpowiedzUsuń
 5. To, raczej nie jest seria dla mnie. 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwszy raz słyszę o tej serii, ale okładka bardzo mi się podoba, taka klimatyczna. :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Jest to niestety jedna z tych serii, które bardzo nie przypadły mi do gustu. :/

  OdpowiedzUsuń
 8. Aż żałuję, że jeszcze nie poznałam tej serii. Brzmi ciekawie i wpasowuje się w klimaty, jakie lubię najbardziej. Takie nieco mroczne i tajemnicze, ale bez przesady.

  OdpowiedzUsuń
 9. nie słyszałam o tej serii, ale samo to, ze czytasz w oryginale, bo nie możesz się doczekać polskiej edycji, szacunek ;-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie znam tej serii książek, ale jeśli miałabym do niej podejść to oczywiście od pierwszego tomu. Ciekawa jestem czy bym się w ogóle wciągneła w tę historię..

  OdpowiedzUsuń
 11. Brzmi ciekawie, jednak musiałabym zacząć czytać od pierwszego tomu, żeby dobrze zrozumieć tą historię. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Lubię książki z petarda, a więc ta książka napewno będzie przeczytana przeze mnie. Ale zacznę od początku.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciekawa jestem czy by mi się podobała ta książka. Widziałam ją w zapowiedziach, ale sobie darowałam.

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie znam tej serii, ale raczej bym się nie skusiła. To raczej nie mój klimat, ale kto wie. Może jakbym poznała całość od początku, to by mnie wciągnęło.

  OdpowiedzUsuń
 15. Jakoś do mnie nie przemawia - już sama okładka powiewa chłodem. Chodź kto wie, może by mi się spodobała.

  OdpowiedzUsuń