Ariana | WS | Blogger | X X

poniedziałek, 13 września 2021

Piękne blizny - Georgia Le Carre

 

Tytuł: Piękne blizny

Tytuł oryginalny: The Man in the Mirror

Autor: Georgia le Carre

Wydawnictwo: Niegrzeczne książki 

Data wydania: 28.07.2021

Liczba stron: 288

Egzemplarz: recenzencki 

Brett King miał kiedyś wszystko: wygląd, władzę, bogactwo i idealną rodzinę. Ale całe to godne pozazdroszczenia życie zniknęło w ciągu kilku chwil, kiedy uległ wypadkowi. Teraz musi ukrywać swoją poznaczoną bliznami twarz, żona odwróciła się od niego, zajęta kolejnymi kochankami, a pięcioletni syn nie może nawet spojrzeć na niego bez strachu. Charlotte jest młodą opiekunką zatrudnioną przez panią King do opieki nad małym Zackarym. Mimo absurdalnych zasad, jakie panują w olbrzymiej rezydencji jej nowych pracodawców, dziewczyna robi wszystko, aby jak najlepiej zająć się tym wrażliwym i nieśmiałym chłopcem. W tym celu musi przeciwstawić się jego matce i dojść do porozumienia z ojcem, który całkowicie wycofał się z życia syna.

"Piękne blizny" to pierwsza książka autorki, którą postanowiłam poznać. Wiem, że w Polsce jest wydana również jej jeszcze jedna książka, po którą swoją drogę mam ochotę za niedługo się zabrać, bo jestem ciekawa, czym autorka znowu mnie postanowi zaskoczyć. Jest to książka erotyczna, scen seksu nie ma w niej za dużo, jednak jak już się pojawiają to, są one naprawdę dobrze napisane co mnie cieszy. 

Charlotte to młoda kobieta, która zostaje zatrudniona jako niania pięcioletniego chłopca. Zackary to uroczy chłopiec jednak bardzo zamknięty w sobie, stara się robić wszystko, aby zadowolić swoją mamę. Jest wycofany i nie cieszy się z zabawy. Charlotte jest przerażona tym, jakie ma dzieciństwo to dziecko. Stara się zrobić wszystko, aby uratować mu dzieciństwo i pomóc mu otworzyć się na zwykłe codzienne rzeczy. Widzi również, że rodzice chłopca nie angażują się za bardzo w jego wychowanie i postanawia to zmienić. 

Brett King to chłopiec dziecka, mężczyzna jest bogaty i jego nazwisko bardzo dużo znaczy w środowisku. Jednak mężczyzna czuje się zagubiony i samotny. Kilka lat temu przeżył wypadek samochodowy. Ma jednak w bliznach pół twarzy i na co dzień chodzi w masce, ponieważ nie chce spojrzeń ludzi na siebie oraz ich obrzydzenia. Ma żonę jednak to małżeństwo to porażka, kobieta nie kocha męża oraz ma licznych kochanków. Jednak Brett stara się być silny dla syna, nie widuje go prawie wcale, ponieważ chłopiec boi się ojca i tego jak wygląda. Czy ich relacja jest do naprawienia? Czy Brett i Charlotte się do siebie zbliżą?

"Piękne blizny" to bardzo dobrze napisana książka, która nie skupia się tylko na seksie. Bardzo lubię tematy w książkach, które poruszają krzywdę dziecka. Myślę, że to ważny temat, który niestety dzieje się w prawdziwym życiu. Nie sądziłam, że ta książka okażę się taka fajna i zachęci mnie do tego, abym sięgnęła po inne książki tej autorki. Co prawda okładka nie do końca zachęca do sięgnięcia po książkę, jednak nie patrzcie na nią, bo ten erotyk jest wart poznania. 

12 komentarzy:

 1. Świetnie, że ta książka skrywa w sobie coś więcej, niż tylko zwykły romans.

  OdpowiedzUsuń
 2. Erotyk, ale pomysł na fabułę ma oryginalny, coś całkiem innego.

  OdpowiedzUsuń
 3. Siostra bardzo lubi takie książki i ta lektura też przypadła jej do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam tę książkę, ale jeszcze nie czytałam. Myślę, że do końca miesiąca będę mieć ją za sobą

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię czytać romanse, tylko takie z delikatnymi scenami seksu. Tutaj widzę zę ta książka by mi się spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 6. Osobiście bardzo lubię ten gatunek, fajnie się go czyta i co najważniejsze szybko :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobrze, że autorka porusza również inne tematy niż seks, ale mogli zdecydować się na inną okładkę. Ta ginie w morzu podobnych.

  OdpowiedzUsuń
 8. odkąd mam dzieci raczej nie przepadam za taką tematyką, ale wiem komu polecę

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie mam pojęcia czemu przegapiłam ten tytuł. Brzmi jak coś dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Słyszałam o tej książce, ale nie miałam jeszcze przyjemności jej przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie sięgam po takie książki, bo nie są dla mnie. Wolę inną literaturę. Okładka również nie zachęca.

  OdpowiedzUsuń