Ariana | WS | Blogger | X X

sobota, 26 lipca 2014

Gwiazd naszych wina - John Green

Tytuł : Gwiazd naszych wina
Autor : John Green
Wydawca : Bukowy Las
Data premiery : 04-06-2014
Ilość stron : 320

" Hazel choruje na raka i mimo cudownej terapii dającej perspektywę kilku lat więcej, wydaje się, że ostatni rozdział jej życia został spisany już podczas stawiania diagnozy. Lecz gdy na spotkaniu grupy wsparcia bohaterka powieści poznaje niezwykłego młodzieńca Augustusa Watersa, następuje nagły zwrot akcji i okazuje się, że jej historia być może zostanie napisana całkowicie na nowo. 
Wnikliwa, odważna, humorystyczna i ostra książka to najambitniejsza i najbardziej wzruszająca powieść Johna Greena, zdobywcy wielu nagród literackich. Autor w błyskotliwy sposób zgłębia ekscytującą, zabawną, a równocześnie tragiczną kwestię życia i miłości. " 

Przyznam się szczerze, że sięgnęłam po tą książkę tylko dlatego że zaciekawiła mnie okładka i tytuł :D Książek o śmiertelnych chorobach kilka już przeczytałam w swoim życiu , nie każde mnie zachwyciły , nie każde mnie zauroczyły ... :D Najbardziej lubię jednak te pisane na faktach ... :) Stawiam większą poprzeczkę tym pisanym z głowy [ wymyśloną ] gdyż oczekuje naprawdę czegoś super. 

W książce poznajemy nastoletnią Hazel. Opisuje nam swoją chorobę. Lekarze nie wróżą jej długiego życia , dziwią się dlaczego jeszcze żyje .... Mimo wszystko nie jest to tylko powieśc o chorobie , poznajemy w niej wiele wątków. W książce pozajemy również Augustusa Watersa z którym Hazel zaprzyjaźnia się :) Można postawić sobie dwa pytania ... Jak potoczą się losy dwóch osób chorych na śmiertelną chorobę ? Czy wygrają walkę o swoje życie ? 

Powieść przypadła mi do gustu ze względu na poważne podejście do tematu oraz bardzo trafny język którym posługuje się autor. Książka powinna trafić do nastolatków , ale myśle że może to być również lekka książka dla dorosłych.

6 komentarzy:

 1. Uwielbiam tę książkę :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiem, czy wiesz, ale masz włączoną weryfikację obrazkową na blogu

  OdpowiedzUsuń
 3. Na każdym kroku słyszę o tej książce, co skutkuje tym, że coraz bardziej chcę ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak dla mnie książka była 10/10 :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie, że ktoś pisze tutaj o książkach, do których zajrzę zapewne zimną jesienią ; )

  Pozdrawiam, zaczynam obserwować i zapraszam do siebie : ) Dopiero zaczynam prowadzenie bloga, dlatego będzie mi bardzo miło kiedy do mnie wpadniesz.
  http://rowerowe-love.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Płakałam na książce i na filmie. Więcej do nich nie wrócę, moje serce zostało wtedy już dość roztrzaskane ;)

  OdpowiedzUsuń