Ariana | WS | Blogger | X X

środa, 30 lipca 2014

Najdłuższa podróż - Sparks Nicholas

Tytuł : Najdłuższa podróż 
Autor :  Nicholas Sparks
Wydawca :  Albatros Wydawnictwo
Data premiery : 21-05-2014
Ilość stron : 496

Jest zima, rok 2011. W śnieżny, mroźny dzień, jadący samochodem, dziewięćdziesięciojednoletni Ira Levinson, wypada z drogi i w wyniku wypadku zostaje uwięziony we wraku. Czekając na pomoc, wyziębiony, ranny staruszek, snuje opowieść swojego życia. Opowieść o wojnie, o radościach i smutkach dnia codziennego, marzeniach, tych spełnionych i tych, które nigdy nie doczekały się spełnienia. Przede wszystkim jednak jest to opowieść o wielkiej miłości Iry do jego nieżyjącej żony Ruth. To właśnie duch Ruth towarzyszy mu w trakcie tej ostatniej podróży, nakłaniając go do dalszych wspomnień, dodając mu sił i przekonując, że jego czas jeszcze nie nadszedł. 
Równocześnie z historią Iry poznajemy historię Sophii, studentki ostatniego roku historii sztuki, która próbuje pozbierać się po burzliwym związku z niewiernym, awanturniczym Brianem, oraz Luke'a, ujeżdżacza byków, który po ciężkim wypadku zamierza wrócić na arenę, by uratować od upadku rodzinne ranczo. Uczucie, które połączy tych dwoje nie będzie łatwe i zostanie wystawione na ciężką próbę przez tajemnicę, którą skrywa Luke. Historie Iry i Ruth, Sophii i Luke'a zbiegają się w najmniej oczekiwanym momencie. " 
Lubię książki Sparksa , tylko on potrafi wzruszyć mnie gdy czytam jego książki o miłości. Myślę że każdy człowiek marzy aby spotkała go taka miłość jaka jest właśnie w tych książkach !
Moim zdaniem jest to kolejna ciekawa książka Nicholasa Sparksa. Książka niesamowicie mnie wciągnęła , a w czasie czytania nie raz uroniłam łzę !

W książce poznajemy dwie historie ? Co mają ze sobą wspólnego ? Zapraszam do przeczytania !

Pierwsza historia którą poznajemy w książce. Bohater - Iry ulega wypadkowi samochodowemu , niewiadomo jakim cudem jeszcze żyje ! Opowiada nam o latach swojej młodości , opisuje w książce swoją miłość do kobiety która później staje się ukochaną żoną ! Stara się przekazać nam wszystko co w jego życiu było dla niego najważniejsze ! Wszystko co dobre kończy się gdy jego żona Ruth umiera :( Mężczyzna myśli o samobójstwie jest w kompletnej rozsypce , najbardziej w życiu pragnie dołączyć właśnie do niej !

A druga historia ? Poznajemy dwójkę bohaterów , Luka i Sophi. Mężczyzna ratuje ją przed jej byłym gdy są na imprezie ... Hm czy już wtedy zakochują się w sobie ? ciężko powiedzieć na pewno są sobą zaiteresowani! Gdy poznajemy życie tych ludzi możemy pomyśleć że zupełnie nic ich nie łączy . Sophi - studentka ostatniego roku historii sztuki , która od zawsze marzyła o pracy w muzeum ! Luk - naraża swoje życie w zawodach jako ujeżdżacz byków ! Gdy dwoje bohaterów poznaje się bliżej zaczynają jednak myśleć że może i coś ich łączy ? Niestety na drodze do ich szczęścia stoi wiele przeszkód !

Książka bardzo mi się spodobała . Tak jak wspomniałam uwielbiam tego pisarza i mam nadzieje że nigdy mnie nie zawiedzie .. 

Jeśli chodzi o moją ulubioną historię w tej książce to zdecydowanie bardziej w głowie utkwiła mi ta o Sophi i Luke ... Ale w książce poznajemy wiele ciekawych wątków naprawdę myślę że warto po nią sięgnąć !

Moja ocena 8/10Zaczytana Marzycielka <3

1 komentarz:

  1. Uwielbiam książki Sparksa! Nie są to różowe romanse, za którymi nie przepadam. Mają w sobie coś z życia i pokazują taką prawdziwą miłość, która przeplata się w życiu każdego z nas. Akurat tej książki jeszcze nie czytałam, ale na pewno to zrobię.
    Pozdrawiam ;)

    Ps: Zapraszam do mnie: lustrzananadzieja.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń