Ariana | WS | Blogger | X X

piątek, 28 listopada 2014

Ziemia Wojny - Julia Łatynina

Tytuł : Ziemia Wojny
Tytuł oryginału : Zemlia Wajny
Autor : Julia Łatynina
Wydawca : Wydawnictwo Feeria
Data premiery : 19 listopada 2014
Liczba Stron : 448

" Julia Łatynina pisze o ludziach, dla których wojna jest jedynym znanym im sposobem na życie i zarabianie pieniędzy. Daje nowy, złożony obraz Kaukazu i mentalności jego mieszkańców na tle negatywnego wizerunku Rosjan. W jej książce wszyscy są terrorystami, a różni ich jedynie to, że są po przeciwnych stronach barykady.
Karty książki wypełniają brutalne akty przemocy, walka, zdrady, krótkotrwałe sojusze, cyniczne bohaterstwo. Ostra, mocna proza, która zapiera dech. "Ciężko mi było ocenić książkę po którą sięgnęłam w sumie dla tego , że zainteresowała mnie okładka. Gdyby nie możliwość przeczytania jej jako egzemplarz od wydawnictwa chyba bym sama po nią nie sięgnęła. Ale czy bym tego żałowała ?

Przeczytajcie dalej a na pewno się dowiecie ...

Autorka już na samym początku wprowadza nas w brutalny świat. Powieść daje nam wiele do myślenia, jest przepełniona emocjami : strachem o życie , cierpieniem , bólem , nienawiścią. 
Książka jest bardzo mocna w przekazie i niby jest to książka fikcyjna ale naprawdę jest bardzo realna.

Nie będę wam zdradzać fabuły bo myślę że nie ma to najmniejszego sensu , książkę trzeba przeczytać i samemu przekonać się na własnej skórze jaka jest fantastyczna !


Za możliwość przeczytania tak wspaniałej książki dziękuje wydawnictwu Feeria !

2 komentarze:

  1. Może się skuszę i przeczytam, kiedy uporam się z jedną kupką książek ;) [ Szept Myśli ]

    OdpowiedzUsuń
  2. Potrafisz zachęcić. Mam wielką ochotę na tę książkę!

    OdpowiedzUsuń