Ariana | WS | Blogger | X X

piątek, 5 grudnia 2014

Zapiski nosorożca. Moja podróż po drogach, bezdrożach i legendach Afryki - Łukasz Orbitowski

Tytuł : Zapiski nosorożca. Moja podróż po drogach , bezdrożach i legendach Afryki
Autor : Łukasz Orbitowski
Wydawca : Wydawnictwo Sin Qua Non
Data premiery : 5 listopada 2014
Liczba stron : 256

" Republika Południowej Afryki. Dzikość przyrody, ruchliwe ulice wielkich miast i bezdroża w głębi kraju. Turystyczna rzeczywistość zderzona z brawurowo zreinterpretowanym światem afrykańskich mitów. 
Każda podróż jest darem. Podróż w mentalność tak odległą jest darem szczególnym. Co otrzymaliśmy? Opowieść o jednym z najbardziej fascynujących krajów świata czy szczere wyznanie pisarza, że nie wyjaśni nam Afryki? Ascetyczny dziennik podróży? A może zmysłową, na wpół baśniową włóczęgę przez świat magii i archetypów Czarnego Lądu? Jedno jest pewne: Orbitowski w "Zapiskach Nosorożca" mówi o Afryce w sposób, w jaki nie zrobił tego nikt do tej pory. " 


To moja pierwsza książka tego autora , ciesze się że mogłam go poznać czytając właśnie tą książkę. 
"Zapiski Nosorożca" czytało się naprawdę bardzo przyjemnie , nawet nie wiem kiedy minął mi czas przy tej książce.

Okładka książki zwróciła moją uwagę od razu , gdy ją zobaczyłam na stronie wydawnictwa wiedziałam , że muszę ją mieć u siebie. Lubie wszelkie programy o tematyce podróżniczej , ale po książki tego typu naprawdę rzadko sięgam. 

Książka ta jednak nie jest typową książką przyrodniczą co od razu zwróciło moją uwagę gdy tylko ją otworzyłam i zaczęłam czytać. Autor swoją osobistą podróż przez RPA opisuje naprawdę fajnie , interesujące są również legendy tego kraju. Które umiejętnie autor wplótł w książkę. 

Książka bardzo przyjemna w odbiorze , nie trzeba dużo przy niej myśleć więc jest to taka luźniejsza książka na wieczór z herbatką. Dzięki dokładnym opisom możemy ruszyć głową i uruchomić swoją fantazje wyobrażając sobie miejsca które odwiedził. 

Podsumowując myślę że warto zapoznać się z tą pozycją która jest naprawdę fajną książką przygodową ale nie typową książką podróżniczą. 

Za możliwość przeczytania dziękuje wydawnictwu SQN.  

3 komentarze:

  1. Na pewno przeczytam! Mam tę książkę na swojej liście, bo od momentu zapowiedzi przykuła moją uwagę!

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam już o tej książce i jestem nią bardzo zainteresowana ;)

    OdpowiedzUsuń