Ariana | WS | Blogger | X X

środa, 23 listopada 2022

Dziewczyna rajdowca - Kamila Mikołajczyk

 

Tytuł: Dziewczyna rajdowca 

Autor: Kamila Mikołajczyk 

Cykl: Bez ograniczeń 

Tom: 1 

Wydawnictwo: Kobiece 

Seria: Niegrzeczne książki 

Data wydania: 03.11.2021

Liczba stron: 416

Egzemplarz: recenzencki 

Madie pochodzi z rodziny od pokoleń związanej z Formułą 1. Sama postanowiła jednak całkowicie odciąć się od tego świata po tym, jak wszyscy najbliżsi po kolei ją zawiedli. Dziewczyna mieszka z ukochaną babcią i chociaż bierze udział w lokalnych wyścigach samochodowych, nienawidzi rajdowców i wszystkiego, co związane z F1. Kiedy do Austin na przerwę między sezonami przyjeżdżają Logan Davies i Jax Neison – młodzi i odnoszący niebywałe sukcesy członkowie drużyny Ferrari, Madie, delikatnie mówiąc, nie jest zachwycona. Akcja nabiera tempa, kiedy dziewczyna wygrywa uliczny wyścig z Neisonem, który zwyczajnie jej nie docenił. Po tym zdarzeniu wzajemna relacja bohaterów powieści Dziewczyna rajdowca staje się wyjątkowo burzliwa i skomplikowana. Madie robi, co może, aby dopiec Neisonowi, a ON nie pozostaje jej dłużny. Ich wojenki powoli przeradzają się we wzajemną fascynację – do czego dziewczyna za nic w świecie by się nie przyznała. Bo przecież Madie prędzej umrze, niż zostanie dziewczyną rajdowca!

"Dziewczyna rajdowca" to książka, która jest pierwszym tomem serii "Bez ograniczeń". Motywem książki w dużej mierze jest sport, a dokładnie wyścigi oraz formuła 1. Ja fanką takich sportów raczej nie jestem, po książki z takim motywem również nie często sięgam. Tym razem skuszona opisem oraz faktem, że książkę napisała polska autorka dałam szansę. Czy pozytywnie mnie ta książka zaskoczyła? Czytajcie dalej a się dowiecie. 

Naszą główną bohaterką książki jest Madie dziewczyna, która z całego serca nienawidzi rajdowców i nie wyobraża sobie, aby mogła mieć z nimi coś wspólnego. Uwielbia za to wyścigi, jest królową swojego toru oraz ma na ciele tyle tatuaży, że aż trudno zliczyć. Nie jest miłą i słodką kobietą. Ma cięty język i nie boi się wyrażać głośno swojego zdania. 

Jax pragnie w życiu tylko jednego, chce zostać kierowcą Formuły 1. Jego marzenie w końcu stało się realne, robi wszystko, aby być w tym sporcie najlepszym. Gdy wraca do miasteczka, w którym się wychował, nie sądzi, że jedna mała złośnica zburzy jego życie w jednej sekundzie. Jax jednak jest typem mężczyzny, który się nie poddaje i czym bardziej Madie walczy, tym jego ego to nakręca. 

"Dziewczyna rajdowca" to nie jest zła książka wiem, że wydany jest już tom 2. Pewnie w swoim czasie również po niego sięgnę. Książka była lekka, niezobowiązująca do skupiania się przy lekturze. Mogłam spokojnie coś robić i nie przeszkadzało mi to kompletnie w zrozumieniu treści. Jest to powieść z gatunku romansów erotycznych, więc nie można się raczej spodziewać, że książka będzie jakoś wybitnie skonstruowana. Jednak ja bawiłam się przy niej dobrze, nie jest gruba dlatego tez czyta się ją bardzo dobrze. Nie znałam autorki, ale chętnie sięgnę po inne jej książki. A wy co czytacie? 

" - Już nawet dowiedziałeś się, jak ma na imię dziewczyna, która skopała ci tyłek? Aww... - Przechyla głowę, patrząc na mnie fałszywie słodkimi oczami. - Napisałeś o dzisiejszej przegranej w pamiętniczku?"10 komentarzy:

 1. Tym razem, nie jest to książka dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Siostra czytała tę książkę i była nią naprawdę zachwycona.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie sposób przejść obojętnie obok tego wydania.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem zachwycona tą lekturą i czekam na więcej tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Miło można spędzić czas z taką publikacją. Tak też zrobiłam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Cieszę się, że polski rynek ma tak uzdolnionych twórców.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wygląda na to, że to powieść na długie, leniwe wieczory :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak lubię sport, to formuła 1 jest dla mnie nudna :). Ale wiem komu może spodobać się ta książka

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie do końca mój gatunek, i w zasadzie już wiem, że główna bohaterka będzie mnie irytować, ale coś mnie do tej książki przyciąga. Przeczytam.

  OdpowiedzUsuń