Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 5 lipca 2016

Heaven. Miasto elfów - Christoph Marzi

Tytuł : Heaven. Misto elfów
Tytuł oryginalny : Heaven
Autor : Christoph Marzi
Wydawnictwo : Muza
Data wydania : 8 czerwca 2016
Liczba stron : 336
Egzemplarz : recenzencki" Londyn jest jego miastem. Ponad dachami brytyjskiej stolicy osiemnastoletni David znalazł swój drugi dom. Tylko tutaj czuje się wolny i może zapomnieć o swojej niechlubnej przeszłości.

Pewnej nocy na jednym z dachów spotyka dziwną i piękną dziewczynę. Ma na imię Heaven i błaga o pomoc. Twierdzi, że właśnie wycięto jej serce. Choć David nic z tego nie rozumie i nie dowierza słowom Heaven, postanawia jej pomóc. W szpitalu lekarz potwierdza, że Heaven naprawdę nie ma serca. W ten sposób rozpoczyna się ich wspólna niebezpieczna przygoda. Przeżyją tylko wtedy, gdy uda im się poznać tajemnicę Heaven. "

Książka opowiada o dziewczynie imieniem Heaven , która zostaje pewnego dnia zaatakowana przez osoby które kradną jej serce. Dziewczyna nie umiera tylko wstaje i ucieka. David chłopak który spotyka roztrzęsioną dziewczynę nie wierzy jak to wszystko może się dziać. Przecież bez serca nie da się żyć. 
Chłopak jednak mimo wielkich wątpliwości pomaga dziewczynie. Po pewnym czasie rodzi się miedzy nimi coś więcej niż przyjaźń. Niestety zakochanie schodzi na drugi plan , gdyż za rogiem czeka wielkie niebezpieczeństwo. 

Książka jest gatunku urban - fantasy z którym przyznam się szczerze nie miałam nigdy styczności. Jak dla mnie jest to historia pisana lekkim piórem , trochę w stylu baśniowym. Czyta się to lekko i przyjemnie. Historia naprawdę jest bardzo fajna i z taką się jeszcze nie spotkałam w innej książce. Dlatego oceniam ją bardzo dobrze i myślę , że jak będę miała możliwość jeszcze raz sięgnięcia po taki gatunek literatury zrobię to bez mrugnięcia okiem. 

Za możliwość przeczytania dziękuje wydawnictwu !

1 komentarz:

  1. Nie skusiłam się, ale nie żałuję:) Za to okładka piękna:)

    OdpowiedzUsuń