Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 19 lipca 2016

Zanim się pojawiłeś - Jojo Moyes

Tytuł : Zanim się pojawiłeś
Tytuł oryginalny : Me Before You 
Autor : Jojo Moyes 
Seria : Zanim się pojawiłeś 
Tom : 1
Wydawnictwo : Świat Książki 
Data wydania : 27 kwietnia 2016
Liczba stron : 382

Egzemplarz : recenzencki 


" Co robisz, jeśli chcesz uszczęśliwić osobę, którą kochasz, ale wiesz, że to złamie twoje serce?
Jest wiele rzeczy, które wie ekscentryczna dwudziestosześciolatka Lou Clark. Wie, ile kroków dzieli przystanek autobusowy od jej domu. Wie, że lubi pracować w kawiarni Bułka z Masłem i że chyba nie kocha swojego chłopaka Patricka. Lou nie wie jednak, że za chwilę straci pracę i zostanie opiekunką młodego, bogatego bankiera, którego losy całkowicie zmieniły się na skutek tragicznego zdarzenia sprzed dwóch lat.

Will Traynor wie, że wypadek motocyklowy odebrał mu chęć do życia. Wszystko wydaje mu się teraz błahe i pozbawione kolorów. Wie też, w jaki sposób to przerwać. Nie ma jednak pojęcia, że znajomość z Lou wywróci jego świat do góry nogami i odmieni ich oboje na zawsze. "

Louisa traci pracę z dnia na dzień. Zostaje bez pieniędzy , i nie jest wstanie pomóc finansowo swojej rodzinie. Po długich poszukiwaniach dostaje pracę u Willa chłopaka który dwa lata temu w wypadku został sparaliżowany i nie ma szans na zdrowe życie. Clark poznaje w końcu mroczną tajemnice rodziny i za wszelką cenę próbuje aby Traynor zmienił zdanie co do swojej przyszłości. 

Słyszałam bardzo wiele o tej książce , każdy mówił jaka jest wspaniała i wzruszająca. I to prawda nie można się z tym nie zgodzić , gdyż autorka ma bardzo fajny styl pisania który wywiera na nas wiele emocji.Nie potrafię tylko zrozumieć do końca zakończenia i boję się trochę co będzie w drugim tomie tej serii. Książka bez Willa to przecież nie będzie już to samo. 
Nie płakałam , ale to nie znaczy że książka mnie nie poruszyła, widocznie mam inny próg wzruszenia niż inni. 

Przymierzam się teraz do obejrzenia filmu i będę chciała zrobić porównanie książki i ekranizacji. Mam nadzieje , że może film mnie wzruszy do łez. 

Za możliwość przeczytania książki dziękuje księgarni. 

1 komentarz:

  1. Ależ popularna jest ostatnio ta książka, mam ją w planach i ja :)

    OdpowiedzUsuń