Ariana | WS | Blogger | X X

sobota, 9 lipca 2016

Konopie. Cud natury. Zdrowotne zastosowanie nasion i oleju konopnego

Tytuł : Konopie.Cud natury. Zdrowotne zastosowanie nasion i oleju konopnego. 
Autor : Barbara Simonsohn 
Seria : Zdrowie z natury 
Wydawnictwo : Vital 
Data wydania : 20 maja 2016
Liczba stron : 166
Egzemplarz : recenzencki 

" Konopie siewne uważane są przez czołowych lekarzy i naukowców za jeden z najbardziej odżywczych produktów na naszej planecie. Należą one do tzw. superżywności, która jest zarówno pożywieniem, jak i lekarstwem. Obecnie przeżywają swój renesans, jako najbardziej wartościowa roślina oleista. Nasiona opisywanej konopi siewnej pozbawione są substancji psychoaktywnych, w tym THC.
Dzięki tej książce przekonasz się jak ogromne znaczenie ma wprowadzenie opisywanej rośliny do swojego codziennego menu. Można ją spożywać w postaci nasion, oleju, jak również suszonych liści. Konopie zawierają wszystkie potrzebne do życia aminokwasy i niezbędne kwasy tłuszczowe. W dodatku są wyjątkowo łatwo przyswajalne i stanowią jedno z najbogatszych źródeł białka. Zawierają „dobre tłuszcze” charakteryzujące się idealną równowagą zawartości kwasów omega-3 i omega-6.

Ich spożywanie pomaga podnieść poziom sił witalnych i dobre samopoczucie. Działanie nasion z konopi rewelacyjnie sprawdza się u osób z problemami skórnymi (np. egzemą) ponieważ zmniejszają te dolegliwości. Dodatkowo poprawiają pamięć i trawienie, oczyszczają jelita, wzmacniają kości i system odpornościowy oraz posiadają działanie przeciwnowotworowe. Pobudzają również zdolności do samoleczenia, regenerują organizm na poziomie komórkowym, zapobiegają chorobom układu krążenia i cukrzycy, a także zwalczają stany zapalne. Konopie znalazły również zastosowanie w kosmetyce, gdyż olej z nich nie tylko odżywia i nawilża skórę, ale również goi otarcia i skaleczenia. Jedna roślina, wiele możliwości. "

Konopie nadal wielu ludziom kojarzy się tylko i wyłącznie jako środek odurzający. Ale jakie jest zdziwienie , gdy otwarcie mówimy że używać oleju z konopi. Czy również stosujemy nasiona konopi. 

Konopie mają wiele potrzebnych składników które nasz organizm potrzebuje do funkcjonowania prawidłowego. 
Konopie pomagają nam w walce z trądzikiem , ułatwiają nam koncentrację i są potrzebne naszej wątrobie. Obniżają ciśnienie oraz pomagają kobietą w fazie menstruacyjnej. 
Konopie bardzo często wykorzystuje się w medycynie i dodaje się je do składu kosmetyków które większość z nas używa na co dzień. 

Książka ma w sobie również przepisy z wykorzystaniem nasion które okazały się bardzo pyszne i wiele osób w mojej rodzinie zachwycało jak danie zmienia się pod ich wpływem. 

Za możliwość przeczytania książki dziękuje !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz