Ariana | WS | Blogger | X X

poniedziałek, 11 lipca 2016

[PRZEDPREMIEROWA] Paryska żona - Paula McLain

Tytuł : Paryska żona 
Autor : Paula McLain
Wydawnictwo : Między słowami 
Data wydania : 20 lipca 2016
Liczba stron : 412
Egzemplarz : recenzencki 


" Kiedy się spotkali, pachniał burbonem, mydłem, tytoniem i wilgotną bawełną. Ich fascynacja była natychmiastowa i obustronna. Kilka miesięcy później byli już małżeństwem.Ernest Hemingway i Hadley Richardson.

Los rzucił ich do magicznego Paryża lat dwudziestych: stolicy światowej bohemy, pełnej gwarnych, zadymionych barów, gdzie zabawa trwała do białego rana. To tam, w atmosferze bogactwa i intensywności życia legendarnego „straconego pokolenia”, rozkwitała ich miłość.
Do chwili, gdy pojawiła się druga kobieta.
Ale to właśnie o Richardson pod koniec życia i po kolejnych małżeństwach Hemingway powiedział, że „wolałby umrzeć, niż zakochać się w kimś innym niż Hadley”.
To jest jej historia. "

Autorka książki opowiada nam historię Hadley Richardson pierwszej żony wybitnego noblisty Ernesta Hemingway'a. Poznajemy całe ich życie od tak zwanej kuchni. Książka ukazuje nam całe życie od wesołych po smutne rzeczy. A nawet i po intymne przeżycia. Wszystko jest napisane pięknie i z gustem. Wszystko składa się w jedną całość przez co książka czyta się wyśmienicie. Bardzo podoba mi się , że mamy możliwość poznania Hemingway'a jako człowieka prostego , który siedzi w swoim kącie i pisze powieści. Jak to wszystko się działo i w jaki sposób powstały najlepsze powieści. Bardzo podobają mi się również opisy Paryża powojennego. 

Książka " Paryska żona " zachwyciła mnie do granic. Nie umiałam się od niej oderwać. Mimo tego , że mam do przeczytania jeszcze kilka książek postanowiłam , że jeszcze raz zagłębię się w tą historię. 

Egzemplarz recenzencki dostałam od wydawnictwa :

2 komentarze:

  1. Uwielbiam książki z Paryżem w tle plus ta cudowna okładka. Chyba nie uda mi się wytrwać w wyzwaniu braku zakupów książkowych w lipcu :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Skorzystam z polecenia i chętnie przeczytam :)

    OdpowiedzUsuń