Ariana | WS | Blogger | X X

niedziela, 17 lipca 2016

Ogień i woda - Victoria Scott

Tytuł : Ogień i woda
Tytuł oryginalny : Fire & Flood 
Autor : Victoria Scott 
Seria : Ogień i woda 
Tom : 1
Wydawnictwo : IUVI 
Data wydania : 17 czerwca 2015
Liczba stron : 368
Egzemplarz : recenzencki 

" W życiu 16-letniej Telli Holloway wszystko jest nie tak. Jej brat jest umierający, a gdy kilkunastu lekarzy nie może ustalić, co mu dolega, rodzice decydują się zamieszkać w „Zapadłej Dziurze w Montanie”, by Cody miał „świeże powietrze”. Tella traci ukochane życie w Bostonie i przyjaciół, rodzice doprowadzają ją do szału, jej brat jest bliski śmierci, a ona – kompletnie bezradna…
…dopóki nie odbiera tajemniczych instrukcji, jak wystartować w Piekielnym Wyścigu prowadzącym przez dżunglę, pustynię, ocean i góry, by wygrać nagrodę, której Tella rozpaczliwie pragnie: lekarstwo na chorobę brata. Ale wszyscy uczestnicy pragną leku dla kogoś, kogo kochają, i walczą zaciekle – nie ma gwarancji, że Tella (lub ktokolwiek inny) przetrwa wyścig. Może liczyć tylko na swoją pandorę – zwierzątko, które powinno mieć niezwykłe zdolności, ale Tella nie ma pojęcia jakie, a nawet… czy w ogóle je ma.
Wyprawa jest mordercza, zegar tyka, a Tella wie, że nie może ufać nikomu, nawet członkom swojej grupy. Czy może zaufać przynajmniej Guyowi? Czy rodzące się uczucie pomoże jej wygrać wyścig, czy będzie przyczyną jej klęski? "

Tella prowadzi nudne życie nastolatki. Gdy jej brat zachorował na ciężką chorobę , jej życie zmienia się z dnia na dzień. Lekarze nie mogą nic zrobić , aby pomóc chłopakowi. Rodzice postanawiają przeprowadzić się na wieś. I wtedy dziewczyna dostaje tajemnicze urządzenie które objaśnia jej jak wystartować w Piekielnym Wyścigu. Tella nie zastanawia się ani chwili. Zwycięstwo zagwarantuje jej lek na brata. Tylko ona może go uratować. 

Bardzo lubię czytać książki dla młodzieży. Mimo , że większość z nich ma ten sam schemat czyta się je szybko i bez wysiłku. Książkę Victorii Scott chciałam przeczytać już od bardzo dawna. Mimo , że ma mieszane recenzje na lubimyczytac. Postanowiłam dać jej szansę i nie zawiodłam się. 

Książkę czyta się przyjemnie , pomysł na fabułę bardzo dobry. Niestety główna bohaterka irytowała mnie strasznie i myślę , że nie polubiłam jej. Za to bardzo polubiłam innych bohaterów jak i niektóre Pandory. 

Jeśli będę miała możliwość to chętnie przeczytam kolejny tom tej wspaniałej historii. 

Za możliwość przeczytania dziękuje wydawnictwu. 
 

3 komentarze:

 1. "Tytany" o wiele bardziej przypadły mi do gustu od tej autorki. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Póki co chcę odpocząć od "bohaterskich nastolatków", ale kiedyś może pokuszę się o przeczytanie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka jest w mojej kolejce do przeczytania.

  http://bookparadisebynatalia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń