Ariana | WS | Blogger | X X

środa, 20 lipca 2016

Pani Noc - Cassandra Clare

Tytuł : Pani Noc 
Tytuł oryginalny : Lady Midnight
Autor : Cassandra Clare
Seria : Mroczne Intrygi 
Tom : 1
Wydawnictwo : Mag
Data wydania : 30 marca 2016
Liczba stron : 828
Egzemplarz : recenzencki 

" Nocni Łowcy z Los Angeles są głównymi bohaterami powieści „Pani Noc”, pierwszej odsłony najnowszego cyklu Cassandry Clare zatytułowanego „Mroczne Intrygi”, kontynuacji bestsellerowej serii „Dary Anioła”.Minęło pięć lat od wydarzeń przedstawionych w „Mieście Niebiańskiego Ognia”, po których Nocni Łowcy znaleźli się na skraju zagłady. Emma Carstairs nie jest już pogrążoną w żałobie dziewczynką, lecz młodą kobietą, która zamierza za wszelką cenę dowiedzieć się, kto zabił jej rodziców, i pomścić ich śmierć.
Wraz ze swoim parabatai, Julianem Blackthornem, musi się nauczyć ufać swojemu sercu i rozumowi, gdy odkrywa demoniczny spisek obejmujący zasięgiem całe Los Angeles, od Sunset Strip aż po morskie fale roztrzaskujące się na plażach Santa Monica. Gdyby 
jeszcze serce nie prowadziło jej na manowce…
Jakby mało było tych komplikacji, brat Juliana Mark – uprowadzony przez faerie przed pięcioma laty – zostaje teraz uwolniony w geście dobrej woli ze strony porywaczy. Faerie rozpaczliwie poszukują mordercy, który zbiera wśród nich krwawe żniwo – i w tych poszukiwaniach potrzebują pomocy Nocnych Łowców. Kłopot w tym, że w krainie faerie czas płynie inaczej i Mark nie tylko prawie się nie postarzał, ale na dodatek nie rozpoznaje nikogo ze swoich bliskich. Czy będzie w stanie naprawdę wrócić na łono rodziny? I czy faerie naprawdę na to pozwolą?
Oto rozdzierające serce wprowadzenie do nowej serii Cassandry Clare, „Mroczne Intrygi”, wciągająca gra pozorów, pełna magii i obfitująca w przygody Nocnych Łowców. "

Książka opowiada historię Emmy którą mieliśmy okazje poznać w " Darach Anioła " które swoją drogą uwielbiam. !7 - letnia wojowniczka za wszelką cenę chce dowiedzieć się kto zabił jej rodziców i pomścić ich śmierć. Dziewczynę poznajemy na Nocnym targu gdzie szuka za wszelką cenę informacji , jest przekonana , że za śmierć odpowiedzialny jest nikt inny jak Sebastian Morgenstern. Oczywiście książka nie opiera się tylko na jednym bohaterze mamy również Juliana i nową Łowczynię Cristin. 

Długo czekałam na tą książkę i cieszę się , że było mi dane ją przeczytać. Uwielbiam styl pisania pani Cassandry i to jaki świat nam wykreowała. Zakochałam się w wielu cytatach które wzięłam sobie do serca. Z niecierpliwością wyczekuje kolejnego tomu " Mrocznych Intryg ". 

Za możliwość przeczytania dziękuje księgarni. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz