Ariana | WS | Blogger | X X

sobota, 30 lipca 2016

Okrążyć słońce - Paula McLain

Tytuł : Okrążyć słońce 
Tytuł oryginalny : Circling the sun 
Autor : Paula McLain 
Data wydania : 20 lipca 2016
Wydawnictwo : Znak Literanova 
Liczba stron : 432
Egzemplarz : recenzencki 

" Poruszająca opowieść o bezgranicznej wolności i pasji.
Początek XX wieku. Trzyletnia Beryl Markham przeprowadza się wraz z rodzicami na farmę w Kenii. To miejsce szybko staje się jej domem, a członkowie plemienia Kipsigis przewodnikami po nowej i dzikiej krainie.

Wychowywana samotnie przez ojca Beryl szybko wyrasta na niezależną i silną kobietę. Nie boi się niczego. Z wyjątkiem miłości. 
Kiedy poznaje Karen Blixen i jej kochanka, Denysa Fincha Hattona, jej życie zmienia się na zawsze. Uwikłana w miłosny trójkąt, odnajduje w sobie pasję, która wzniesie ją ku słońcu.

Okrążyć słońce to oparta na faktach historia Beryl Markham, kobiety, która daleko wyprzedziła swoje czasy. Pionierki lotnictwa, treserki koni, skandalistki i buntowniczki uwikłanej w miłosną relację tak doskonale upamiętnioną w Pożegnaniu z Afryką. Paula McLain powraca z kolejną znakomitą książką o kobiecie, która zawsze żyła według swoich zasad. "

Książka opowiada historię Beryl Markham. Wspaniałej kobiety , która bardzo wiele osiągnęła w swoim życiu. Uwielbiała latać , stała się pierwszą pilotką , kochała konie , tresowała je najlepiej jak umiała. Historia pokazuje jak wygląda dorastanie w Kenii. 

Książka jest fantastyczna , czyta się ją super , ale zresztą jak wszystkie powieści Paula McLaina. Piękny i łatwy styl , który za razem nie jest infantylny. Jeśli spodobało wam się " Pożegnanie z Afryką " to ta książka również bardzo przypadnie wam do gustu. 1 komentarz:

  1. Mam w planach, mam nadzieję, że niedługo uda mi się przeczytać :)

    OdpowiedzUsuń