Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 2 września 2014

Busem przez świat. Wyprawa pierwsza - Karol Lewandowski

Tytuł : Busem przez świat.Wyprawa pierwsza 
Autor : Karol Lewandowski 
Wydawca : Wydawnictwo SQN
Data premiery : 28.05.2014
Ilość stron : 320


" Mówili nam, że to niemożliwe. Nikt busem kupionym za grosze nie przejedzie z Dolnego Śląska na Gibraltar. A już na pewno nie pięciu facetów bez doświadczenia.Mieliśmy zapał zamiast pieniędzy, łąkę zamiast łóżka i wiecznie psującą się skrzynię biegów. A jednak nam się udało.
W szalonej podróży kolorowym samochodem spotkaliśmy paru złych ludzi, za to mnóstwo dobrych. Uciekaliśmy przed bykiem i niedźwiedziem, trafiliśmy do powieści Stephena Kinga i balowaliśmy z pastorem.
Widzieliśmy najpiękniejsze miejsca w Szwajcarii, Włoszech, Francji i wielu innych krajach, poznaliśmy każdy rów przy drodze i spoglądaliśmy na Afrykę z samego krańca Europy. Potem nas aresztowano.
Ta książka jest świadectwem naszej podróży. Opowiada o tym, że każde marzenie może się spełnić. "Dzisiaj przychodzę do was z książką którą dostałam w ramach współpracy z wydawnictwem SQN , mogłam wybrać sobie kilka książek do przeczytania i opisania wam , zachwyciły mnie dwie pozycje a jedną z nich pragnę wam właśnie teraz przybliżyć.

Nie będzie to nic innego jak książka Karola Lewandowskiego - " Busem przez świat.Wyprawa pierwsza ". Na początku trzeba wspomnieć , że jest to książka kapitalnie napisana , przepełniona po brzegi marzeniami , humorem i jednocześnie dramatem. Myślę , że każdy podróżnik duży czy ten mniejszy powinien zapoznać się właśnie z tą książką. 

W książce poznajemy życie pięciu facetów, którzy postanowili busem kupionym za grosze wyruszyć w podróż swojego życia. Czy ktoś z was zdecydowałby się przejechać setki kilometrów ze Śląska na Giblartar starym zepsutym busem ?
Ja osobiście chyba nie ... ta książka jednak pokazuje nam, że jest to możliwe trzeba mieć tylko odwagę i duży zapał w dążeniu do celu !

Książka podzielona jest na dwie częśći. Pierwsza część opisuje nam całe przygotowania do podróży , dowiemy się skąd zrodził się właśnie taki pomysł i ile to wysiłku będzie kosztować. Za to w drugiej części zobaczymy jaka ta podróż była z jednej strony zabawna a z drugiej hmm można nawet powiedzieć że dramatyczna ;) 

Dziękuje za możliwość przeczytania tej książki :)


Moja ocena : 10/10 

Zaczytana Marzycielka <3
2 komentarze:

  1. Brzmi zabawnie, będę miała oko na tą książkę. Podróżnikiem jestem prawie żadnym, ale lubię powieści z motywem drogi :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Podziwiam z całego serca takich odważnych ludzi. Książka jak widzę godna przeczytania.

    OdpowiedzUsuń