Ariana | WS | Blogger | X X

niedziela, 14 września 2014

Uroda życia - Nora Roberts

Tytuł : Uroda życia
Autor : Nora Roberts
Wydawca :  Mira 
Data premiery : 09.08.2013
Ilość stron : 240

Impuls. Rebeka, księgowa w dużej firmie, jest świetnie zorganizowana i bardzo samotna. Czuje, że życie przecieka jej między palcami, dlatego rzuca pracę, sprzedaje mieszkanie i rusza w podróż po Europie. Postanawia zostać dłużej na Korfu, oszołomiona urodą wyspy. Tam poznaje Stephena, który nieoczekiwanie proponuje jej wspólną kolację… Lokator. Zoe nie żałuje, że zrezygnowała z kariery modelki. Pracuje na dwóch etatach i sama wychowuje dziecko, ale jest szczęśliwa. Ma uroczego synka i własny dom. Teraz postanowiła wynająć pokój na piętrze. Na ogłoszenie odpowiada Cooper, który natychmiast się wprowadza. Oboje pożałują pochopnej decyzji. "

Ostatnim czasem przeczytałam wiele książek z jednego prostego powodu, stan zdrowia mojego dziecka pogorszył się i musiałam położyć się a trochę do szpitala. Z racji tego że to właśnie chłopaka wysłałam do biblioteki nie wiedziałam czego mogę się spodziewać na swojej szafce, w tym przypadku pozytywnie mnie zaskoczył gdyż wybrał mi kilka naprawdę świetnych książek.
Jedną z nich jest nic innego jak książka autorki z którą do tej pory nie miałam za wiele wspólnego a mowa tutaj o pani Norze Roberts. 

W książce Uroda życia mamy przedstawione dwie inne historie pierwsza z nich nosi tytuł Impuls.
Główna bohaterka tego opowiadania nie jaka Rebeka ma wrażenie , że całe życie traci dla niej sens , traci ukochaną ciotkę
z którą była bardzo zżyta emocjonalnie. Postanawia zostawić wszystko za sobą , odchodzi z pracy , sprzedaje mieszkanie i całe wyposażenie , pakuje walizkę i wylatuje w podróż swojego życia. Wyrusza do Grecji a dokładniej na wyspę zwaną Korfu.Poznaje tam zamożnego i bardzo przystojnego Stephana w którym się zakochuje i przeżywają ze sobą wiele fajnych chwil.

Natomiast druga opowieść została zatytułowana Najwspanialszy błąd. Tutaj główną bohaterką jest samotna matka wychowująca wspaniale syna i poświęcająca się pracy aby utrzymać mu godny poziom. Gdy daje ogłoszenie do gazety do jej drzwi puka Cooper dziennikarz sportowy. Na początku nie jest zachwycony , że musi mieszkać pod jednym dachem z dzieckiem ale po pewnym czasie zakochuje się w chłopcu i jego matce.

Książka nie jest może napisana super językiem ale myślę , że jeśli chodzi o zabicie czasu to sprawdzi się do tego wręcz idealnie ;)

Moja ocena 5/10
2 komentarze:

  1. Miałam kilka podejść do Nory Roberts i nigdy mnie do siebie specjalnie nie potrafiła przekonać. To się już raczej nie zmieni, ale rozumiem dlaczego jej książki są takie popularne :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Książki Nory Roberts zawsze traktuje jako umilacz czasu. tej jeszcze nie czytałam..

    OdpowiedzUsuń