Ariana | WS | Blogger | X X

czwartek, 25 września 2014

Powód by oddychać - Rebecca Donovan

Tytuł : Powód by oddychać 
Tytuł oryginalny : Reason to Breathe
Autor : Rebecca Donovan
Wydawca : Wydawnictwo Feeria Young
Data premiery : 24.09.2014
Liczba stron : 496
Seria : Oddechy
OCENA : 10/10 

" „Nikt nie chciał się specjalnie ze mną zadawać, więc trzymałam się z boku. Tak miało być bezpieczniej i łatwiej. Jak do tego doszło, że Evan Matthews z dnia na dzień wywrócił mój stabilny świat?”

W zamożnym miasteczku w stanie Connecticut, gdzie ludzi zwykle zaprząta, w czym i z kim będą widziani, Emma wolałaby wcale nie być widziana. Ją zaprząta raczej pozorowanie perfekcji – dokładne ściąganie długich rękawów, żeby zakryć siniaki; żeby nikt nie dowiedział się, jak mało wspólnego z doskonałością ma jej życie. A tu nagle, ni stąd, ni zowąd, pojawia się miłość i zmusza ją do potwierdzenia swojej wartości – za cenę ryzyka ujawnienia straszliwej tajemnicy, którą desperacko ukrywa. "

" Powód by oddychać " to pierwsza część chwytającej za serce serii Oddechy. Główną bohaterkę poznajemy zaraz na samym początku w momencie gdy po kolejnej kłótni z ciotką próbuje poskładać swoje myśli. Emma jest dziewczyną młodą , mocno zamkniętą w sobie. Nie ma wielu przyjaciół a jedyną osobą z którą utrzymuje bliższe relacje jest jej koleżanka Sara. Emma w szkole nie ma problemów nauka dobrze jej idzie , a do tego większość swojego wolnego czasu poświęca na kółka i zajęcia dodatkowe w szkole , chce jak najszybciej uwolnić się od ciotki i zacząć studia. Jest raczej niewidzialna dla innych , a przynajmniej chce żeby właśnie tak było. Wtedy w jej życiu pojawia się chłopak. Czy zawróci Emmie w głowie ? 

Książka naprawdę bardzo dobra. Można by o niej jeszcze długo opowiadać , ale nic nie odda jej charakteru to trzeba przeczytać ;) Już nie mogę się doczekać kolejnej części. Książka wywołała we mnie wiele uczuć. Nadal myślę o tej książce a już minęło sporo godzin odkąd ją przeczytałam. 


3 komentarze:

  1. Kupię już w poniedziałek, bo po tylu pozytywnych recenzjach i maksymalnych ocenach nie mogę się powstrzemać. Nie mogę się doczekać. Po raz pierwszy to powiem, ale... byle do poniedziałku! ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak do tej pory czytałam tylko jedną negatywną recenzje książki i muszę przyznać że chyba na razie sobie odpuszczę, pomimo wielu pozytywów.

    OdpowiedzUsuń
  3. Wiele już o tej książce słyszałam i jak na razie były to same pozytywy, dlatego bardzo chcę się z nią zapoznać! :)

    OdpowiedzUsuń