Ariana | WS | Blogger | X X

piątek, 21 września 2018

Dopóki nie zjawiłaś się ty - Penelope Douglas

Tytuł : Dopóki nie zjawiłaś się ty 
Tytuł oryginalny : Until You 
Autor : Penelope Douglas 
Cykl : Fall Away 
Tom : 1,5
Wydawnictwo : Editio 
Data wydania : 19.06.2018
Liczba stron : 372
Egzemplarz : recenzencki 

 Jeśli czytałaś powieść Dręczyciel, książkę tak mocną, elektryzującą i wyrazistą, że trudno ją zapomnieć, na pewno znasz historię Tate i Jareda. Razem z Tate przeżyłaś wstrząs, gdy z dnia na dzień bez żadnego powodu Jared zmienił swoje zachowanie i zaczął ją zadręczać. Upokarzał ją, poniżał, nie szczędząc przy tym cynicznego sadyzmu. Pamiętasz, jak zastanawiałaś się, dlaczego Jared stał się prześladowcą? Jakie skrywa tajemnice? Pewnie domyślałaś się, że musiał mieć za sobą straszną przeszłość, pełną przerażających zdarzeń... 

Dawno nie czytałam książki, której historia jest taka sama jak w poprzednim tomie. Nie przepadam za takimi zabiegami ze strony autorki, jednak ta historia naprawdę mnie zaciekawiła, a ten tom otworzył mi oczy na nowe fakty związane z tą fabułą. 

Jered od lat dręczy Tate. Gdy dziewczyna wyjeżdża zagranice, chłopak wariuje w środku, nie umie sobie poradzić, z tym że stracił nad nią kontrolę. Gdy Tate wraca, nie jest już tą samą osobą. W końcu stawia się, gdy chłopak ją dręczy i odpłaca mu tym samym. Jered stara się zbliżyć znowu do dziewczyny i odzyskać jej zaufanie. 

To, co autorka dała nam w pierwszym tomie, to był tylko przedsmak tego, co zafundowała nam w drugim tomie. Ta historia jest wzruszająca i pełna emocji. Nie raz czytając ją, uroniłam jedną łzę. Naprawdę bardzo lubię tę serię, a autorka piszę naprawdę świetnie. Już nie mogę się doczekać innych jej książek.


Mógłbym teraz opowiadać o tym, że mama mnie nie kochała, a ojciec bił, ale każdy ma jakąś taką historię, co nie? — zapytałem. — Czasami można zwalić winę na kogoś, jednak to my decydujemy o tym, jak zareagujemy na innych. W ostatecznym rozrachunku to my jesteśmy odpowiedzialni za nasze wybory i żadne wymówki nie mają już znaczenia.


4 komentarze: