Ariana | WS | Blogger | X X

niedziela, 4 października 2020

Nie mój dług - Kinga Litkowiec

Tytuł: Nie mój dług
Autor: Kinga Litkowiec
Cykl: Demony z Los Angeles
Tom:1
Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 29.05.2020
Liczba stron: 380
Egzemplarz: własny

" Po śmierci ojca Jessica Turner zorientowała się, że ten zostawił po sobie długi. Co gorsza, to ona musi je spłacić. Szukając pomocy, trafiła prosto do piekła – domu Liama O’Dire’a, zwanego Diabłem Los Angeles. "

Romans mafijny to dość popularny temat w literaturze w ostatnim czasie. Przeczytałam ich już naprawdę dużo, jedne są lepsze, drugie gorsze jednak zawsze miło mi się po nie sięgam. Polubiłam takie klimaty i w każdej historii odkrywam coś nowego. Czy Kinga Litkowiec również podołała temu wyzwaniu? Stworzyła coś godnego uwagi?

Jessica Turner niedawno straciła ojca, dowiedziała się jednak, że zostawił jej w spadku ogromne długi. Wie, że sama nie poradzi sobie ze spłatą takiej wielkiej należności. Postanawia podjąć desperacją próbę ratowania swojego dziedzictwa i zgłasza się do mafii, aby pomogli jej spłacić długi. Jessica trafia do domu Liama-gdzie słyszy, że odda siebie, albo zginie. To wtedy decyduje się na desperacki krok i zgadza się, jednak postanawia, że diabeł jej nie złamie.

"Nie mój dług" to książka, przy której czytelnik nie ma prawa się nudzić. Nie ma długich wstępów, autorka od razu wrzuca nas w sam środek akcji. Bardzo podoba mi się kreacja bohaterów, Liam to mroczny mężczyzna, przy którym miałam ciarki na plecach. Za to Jessica to kobieta, która poświęci naprawdę wiele, żeby uratować coś, co jest dla niej ważne. Ja jestem zadowolona z lektury tej książki i chętnie sięgnę po inne książki Kingi mam nadzieje, że są równie dobre co "Nie mój dług".

Bo życie nie jest sprawiedliwie, mała. Z resztą jesteś tego najlepszym przykładem. Poza tym, nie zapominaj, że jesteś tu dla mnie, a twoja rola w tym domu jest ci przecież dobrze znana. Nie próbuj nawet z niej wychodzić - odpowiada oschle".


17 komentarzy:

 1. Cieszę się, że w dobrze znanym motywie odkrywasz nadal rzeczy, które można uznać za interesujące i świeże.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czuję już trochę przesyt tymi wszystkimi romansami mafijnymi, więc raczej odpuszczę sobie tę książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem ciekawa, czy bohaterowie by mi przypadli do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny tytuł i ciekawa okładka, ale tematy mafijne mnie nie interesują :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hmm... czy poleciłabyś ta ksiazke facetowi ktory lubi tematykę mafijna?

  Velaris Library

  OdpowiedzUsuń
 6. Głośno jest o tej autorce od pewnego czasu, a mnie kusi, żeby w końcu poznać jej twórczość. Mam sporą słabość do mafijnych romansów, więc ta pozycja wydaje się idealna :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zauważyłam, że to ostatnio bardzo popularny gatunek. Brzmi całkiem ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 8. lubię być w centrum wydarzeń, a nie śledzić długie wprowadzenie, które kiedyś tam może mi się przydać do analizy sytuacji ;-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zapowiada się ta książka bardzo ciekawie. Sądzę, że jest to pozycja która warto przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 10. Zgadzam się przy tej ksiażce nie można się nudzić. Ja osobiście czekałam bardzo na tę część i się nie zawiodłam.

  OdpowiedzUsuń
 11. Do tej pory czytałam tylko jedną, najnowszą książkę Kingi Liktowiec, czyli Pole girl, bardzo mi się podobała. Chętnie sięgnę także po tę książkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Jestem ciekawa jak można znaleźć mafię, by spłacała długi. Dla mnie fabuła jest zbyt grubymi nićmi szyta, bym mogła ją spokojnie czytać.

  OdpowiedzUsuń
 13. Mi się bardzo podoba ta seria Kingi i ogólnie jestem z niej zadowolona. Właśnie zaczynam czytać Pole Girl tej autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Romanse mafijne zupełnie nie są dla mnie...

  OdpowiedzUsuń
 15. Zgodzę się że motyw mafijny ostatnio jest bardzo na czasie. Nawet brałam udział w ankiecie na ten temat :) Fajnie iż nadal odkrywasz coś dla siebie - pomimo tylu przeczytanych pozycji!

  OdpowiedzUsuń
 16. Gdzieś już słyszałam o tej autorce, zapowiada się bardzo ciekawie, a skoro nie da się nudzić to chętnie bym przeczytała! :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Fajna jest ta książka i z miłą chęcią ją przeczytałam. Lubię książki tej autorki.

  OdpowiedzUsuń