Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 20 października 2020

Preppy: Życie i śmierć Samuela Clearwatera, Część 2. - T.M. Frazier

Tytuł: Preppy: Życie i śmierć Samuela Clearwatera, Część 2.
Tytuł oryginalny: Preppy: The Life & Death of Samuel Clearwater, Part Two
Autor: T.M. Frazier
Cykl: The King
Tom: 6
Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 15.04.2020
Liczba stron: 280
Egzemplarz: recenzencki


"Mimo że Preppy powrócił do świata żywych, jeszcze nigdy nie czuł się tak martwy w środku. Nie wierzy w to, że rany, których doznał, kiedykolwiek się zagoją. Najbardziej jednak nie może pogodzić się z tym, jak bardzo skrzywdził Dre. Andrei udało się zerwać z narkotykowym nałogiem. Ukończyła szkołę i próbuje dać sobie szansę na lepsze życie. Wraca do Logan’s Beach, aby porozmawiać z przyjaciółmi Samuela. Nie spodziewa się, że go tam spotka. Żywego, choć innego niż kiedyś."

Książka "Preppy: Życie i śmierć Samuela Clearwatera, część 2" to kolejny tom bardzo popularnej serii " King". Nie sądziłam, że ta seria będzie miała tyle tomów, a z każdym kolejnym będę dostawać coś nowego, co mnie zaskoczy i zachęci, aby czytać dalej tę historię.

Historia Samuela Clearwatera to książka, na którą najbardziej czekałam. To, co działo się w tej książce, przerosło moje marzenia. T.M. Frazier pisze naprawdę mroczne historię, jednak są one tak przesiąknięte uczuciami tymi złymi i dobrymi, że chce się poznawać tę historię jeszcze bardziej. Preppy to bardzo złożona postać, mroczna i delikatna zarazem. Chłopak, którego poznajemy miał pod górkę, przez całe swoje życie, już od najmłodszych lat musiał radzić sobie sam bez pomocy nikogo dorosłego. Jednak dał radę, poradził sobie. Chociaż to go skrzywdziło pod wieloma względami.

"Preppy" to historia, która naprawdę porusza, autorka pokazuje nam jego życie od poznania Andrei po przeżycia Samuela w czasie gdy każdy myślał, że umarł. Nie mogę doczekać się trzeciej części, bo mam nadzieje, że dowiem się jeszcze więcej o tym fantastycznym mężczyźnie w szelkach i muszce. Jeśli nie znacie tej serii, to jak najszybciej musicie to nadrobić.

Nic nie miało znaczenia. Goniłem za nią coraz dalej i dalej, aż głosy wokół mnie zniknęły. I niezależnie od tego, jaki byłem szybki, ona uciekała szybciej. I wkrótce już jej nie goniłem. Zgubiłem ją. Jestem sam, stoję pośrodku torów. Nieruchomy. Patrzę w oślepiające żółte światła nadjeżdżającego pociągu, jest coraz bliżej i bliżej… Aż jest już, kurwa, za późno”.
15 komentarzy:

 1. Uwielbiam całą serię :) A Preppy to po prosu PREPPY HEH ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Co tu się dzieje? Nałogi, powroty do żywy - to musi być niezła mieszanka obyczajowo-romansowa!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie zachęca mnie ani tytuł, ani okładka, ani to, że to szósty tom serii. Zdecydowanie odpuszczę sobie tę książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś mnie nie ciągnie do tych romansów, gdzie wszystkie mają okładkę na jedno kopyto i historie wcale nie takie różne. Może kiedyś się przekonam, na razie odpuszczę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę coś więcej doczytać na temat tej serii bo przyznam, że zasiałaś we mnie ziarenko zaciekawienia, mimo iż wydawałoby się, że to nie moje klimaty literackie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Okładka mnie osobiście nie zachęca do kupienia tej książki,za to historię chętnie bym bliżej poznała.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam tej serii, ale postaram się to nadrobić. Zaciekawiłaś mnie tą książką, fabuła mi się podoba. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Najbardziej zaciekawiła mnie okładka tej części, bo fabuła wydaje mi się zbyt mało realistyczna. Ogólnie rzadko sięgam po ten gatunek.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie sięgam po serie, które mają więcej jak 3 tomy, jakoś źle mi się je czyta. Więc odpada, ale mam kogoś kto się nią z pewnością zainteresuje.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie czytałam pierwszego tomu i nie zamierzam zapoznawać się z tą serią. Chyba przeczytałam pare spoilerów. Oby trzeci tom był równie dobry.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 11. Seria, która może ciepło umilić jesienny wieczór, dla miłośników gatunku jak najbardziej. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. mnie zniechęca już sama okładka, jest dla mnie strasznie tandetna, ale wiem, ze takie fabuły mają duże grono fanek także na pewno moje negatywne odczucia nie są aż tak ważne ;-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie znam ani jeden części. Muszę to nadrobić. A zachecilas mnie do przeczytaniu obu książek.

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie czytałam książek tego autora i po Twojej opinii wiem, że muszę zacząć je czytać.

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie ukrywam, że nie jest to książka w moim guście, ale pomijając okładkę zapowiada się naprawdę ciekawie. Co prawda nie sięgam po wielotomowe powieści, ale kto wie, może w tym przypadku zrobię wyjątek.

  OdpowiedzUsuń