Ariana | WS | Blogger | X X

czwartek, 1 października 2020

Mason - Tijan

 

Tytuł oryginalny: Mason

Autor: Tijan

Cykl: Fallen Crest High

Tom: 0.5

Wydawnictwo: Everafter Romance

Data wydania: 16.05.2016

Liczba stron: 184

Egzemplarz: własny


Mason Kade is not known to be nice. He is ruthless, manipulative, and unforgiving. Most will say that he is an a**hole and he is to those that cross him or cross his loved ones. However, he does not want to be who he is. He does not enjoy hurting others, but there is no limit to the lengths he will go to protect himself and his brother.


O serii Fallen Crest bardzo dużo dobrego wam powiedziałam, za sprawą recenzji, które pojawiły się na moim blogu. Dzisiaj jednak opowiem wam o nowelce, którą warto jest poznać przed pierwszym tomem tej serii. Jednak jeśli tak jak ja macie tę serię za sobą to w niczym wam to nie przeszkadza, bo fajnie jest znowu móc wrócić do świata braci Kade.

Ta nowelka ma niecałe 200 stron, ale świetnie pokazuje nam życie Masona i Logana. Rozpad ich rodziny, silną braterską więź, moc przyjaźni. Widzimy co łączyło, Masona z Kate, jego relacje z Marissą. Zdradę, jakiej dopuściła się Tate względem Logana. Pierwsze spotkanie Analise oraz poznanie Samanthy. To wszystko zamknięte jest w tak niewielkiej nowelce. Kończymy w momencie akcji na stacji benzynowej, czyli w tym samym, w jakim zaczyna się Akademia.

Tej książki nie mamy wydanej w Polsce, ja czytałam ją po angielsku a zakupiłam ją na amazonie w formie e-booku. Nie wiem również, czy wydawnictwo Kobiece postanowi wydać te nowelki, jednak obawiam się, że niestety nie. Jeśli jednak czytasz po angielsku i chcesz wiedzieć co się działo przed Akademią to polecam sięgnąć po "Masona".

16 komentarzy:

 1. Zupełnie nie moja tematyka, więc tym razem sobie zdecydowanie odpuszczam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Powinno zostać wydane, żebyśmy mieli ciągłość! Byłoby fajnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytam po angielsku, ale moja przyjaciółka lubi takie książki. Będę wiedziała co jej polecić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja już nie nadążam za tą serią, szczególnie gdy widzę na LC tomy o numerach 5.25 czy 7.1 hahah

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytuje ksiazek w języku angielskim. Ale miej córce z checia polecę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam tej serii, więc niewiele wiem o bohaterach, ale jeżeli kiedkolwiek sięgnę po tę serię, zacznę lekturę od nowelki :).

  OdpowiedzUsuń
 7. Słyszałam już o tej serii i jestem pewna, że byłabym z niej zadowolona. Muszę sobie w końcu ją zamówić.

  OdpowiedzUsuń
 8. Szkoda że nie ma jej jeszcze w Polsce, mnie osobiście zainteresowła ta historia.

  OdpowiedzUsuń
 9. Być może skuszę się przeczytać :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 10. Taka niedługa książka jest fajnym dopełnieniem głównej historii. Ja tam lubię, gdy są dodawane tomy między głównymi.

  OdpowiedzUsuń
 11. Szkoda, że książka nie jest wydana w Polsce. Książek po angielsku nie czytałam już dawno i podejrzewam, że przez braki językowe miałabym z tym problem. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Lubię takie ksiązkowe niespodzianki, których historii zamieszczona jest przed pierwszym tomem, jak seria mi się spodoba, to taki dodatkowy bonus. Może jeszcze wydadzą w Polsce. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Kojarzę ten cykl, ale to chyba nie moja bajka :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Jestem ciekawa czy nowelka była pierwsza, czy raczej powstała po całej serii, jako jej uzupełnienie. Niemniej lubię tak rozbudowane serie.

  OdpowiedzUsuń
 15. Tijan mnie nie przekonuje. Czytałam Ekipę i nie mogłam wczuć się w klimat tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 16. o ile sama fabuła mnie nie przyciąga tak chęć przeczytania w oryginale już bardziej, musze poszukać czegoś dla siebie :-)

  OdpowiedzUsuń