Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 3 listopada 2020

Up In Smoke - T.M. Frazier

 

Tytuł: Up In Smoke

Tytuł oryginalny: Up In Smoke

Autor: T.M. Frazier

Cykl: The King

Tom: 8

Wydawnictwo: Kobiece

Data wydania: 16.09.2020

Liczba stron: 392

Egzemplarz: recenzencki


"Pragniesz bólu? Dam ci go. Pragniesz przyjemności? Na nią musisz zasłużyć. Jestem mężczyzną bez sumienia. Morduję i wprowadzam zamęt, ale jestem najlepszy w tym co robię. Frankie miała być prostym zleceniem. Sposobem na wykurzenie jej ojca z kryjówki. Tylko okazało się, że nie ma nic prostego w tej dziewczynie. Ani w jej tajemnicach".

"Up In Smoke"to książka skierowana głównie dla kobiet, zresztą jak wszystkie książki T.M. Frazier. Ja czekam na kolejną jej książkę z takim samym zainteresowaniem i staram się być z nimi na bieżąco. Jak na razie mi się to udaje, bo przeczytałam wszystkie książki wydane w Polsce oraz te, które jeszcze nie zostały wydane na naszym rynku wydawniczym.

Smoke to mężczyzna, który pojawiał się już w poprzednich książkach, jednak tak szybko znikał, że nie zdążyłam się do niego przyzwyczaić. Gdy zobaczyłam, że będzie również książka o nim, muszę wam się przyznać, przeczytałam ją po angielsku już naprawdę dawno temu. Jednak gdy wydawnictwo Kobiece zdecydowało się ją wydać, widziałam, że i tak muszę ją przeczytać jeszcze raz, bo to była książka, jedna z lepszych tej serii.

Dla Smoke zabicie człowieka, to nic wielkiego, jest to coś, co robi na co dzień, ponieważ właśnie tym w głównej mierze się zajmuje. Można by było powiedzieć, że ten wielki mężczyzna nie ma skrupułów ani nie ma w nim, ani grama współczucia i miłości. Jednak gdzieś w głębi siebie odczuwa smutek, żal, tęsknotę za czymś, co było dla niego ważne. Dlatego decyduje się na zemstę i tak właśnie poznaje Frankie.

Książka napisana jest z dwóch perspektyw, dowiadujemy się, co czują nasi bohaterowie, śledzimy ich wzloty i upadki. Przeżywamy razem z nimi smutek, radość, złość oraz chęć zemsty. Książka mną wstrząsnęła, nie spodziewałam się tego, co dostałam już w pierwszym rozdziale. Autorka jak zwykle stanęła na wysokości zadania i stworzyła kolejnego bohatera, którego polubiłam. Cała seria mnie urzekła mimo tak wielu tomów, jednak historia Smoke i Frankie na razie jest najbliższa mojemu sercu. Jeśli jeszcze nie czytaliście, to serdecznie wam polecam, bo jest to seria, którą naprawdę warto poznać.

"W potworach, kryje się dużo więcej, niż dają po sobie poznać."22 komentarze:

 1. Bardzo lubię czytać pozytywne wrażenia czytelnicze, kiedy wiem, że można polubić bohatera, wczuć się w jego historię, a co ważne, wyczekiwac niecierpliwie kontynuacji. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam już o tej serii i niby mnie ciekawi, ale ilośc tomów zdecydowanie mnie odrzuca. Tak więc na razie nic nie zamawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Obecnie sięgam po thrillery i kryminały, więc tego typu książki muszą poczekać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka wydaje się być ciekawa, ale nie czytałam wcześniejszych tomów i nie wiem czy chce przechodzić przez tyle książek, wolę krótsze serię

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak czytam że główny bohater to taki zły macho w fantastyce to tak nie rzuca się w oczy jak tego typu książkach-ciekawego dlaczego?

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię, gdy wydarzenia pokazywanie są z kilku perspektyw.

  OdpowiedzUsuń
 7. Chętnie bym po nią sięgnęła, ale na razie mam taki stos książek do przeczytania, że nie ma miejsca na nowości. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jej, książka może i jest ciekawa, ale nie przypadł mi do gustu model na okładce :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ostatnio nie ciągnie mnie do takich tytułów, nie mam nic do romansów, ale jeszcze żaden opis nie krzyczał do mnie, żebym tę książkę kupiła :D

  OdpowiedzUsuń
 10. lubię kiedy jest przedstawiona różna perspektywa, ale tematycznie ta książka zupełnie nie jest dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 11. Jaka obszerna seria, mam dużo do nadrobienia. Osobiście lubię książki pisane z dwóch perspektyw, gdyż wówczas można lepiej poznać przemyślenia i odczucia każdego bohatera. Zaintrygowałaś mnie tym, że ta książka Tobą wstrząsnęła, bo ja bardzo lubię czytać tego typu powieści, grające na moich emocjach i poruszające mnie do głębi. Trochę boję się protagonisty, ale podjęłabym ryzyko spotkania z nim ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie ciągnie mnie do tej książki. Nie czytałam innych tomów.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 13. Muszę koniecznie nadrobić tą serię :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie czytałam książek z tej serii, ale bardzo mnie ciekawią i będę musiała sobie w końcu je zamówić.

  OdpowiedzUsuń
 15. Książka wydaje się być ciekawa, jednak nie zdążyłam jeszcze ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 16. Zdecydowanie nie dla mnie, 8 tomów za dużo, nie wiedziałabym kiedy to przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Lubię czytać takie historie, o tej książce wcześniej nie słyszałam. Cała historia bardzo mi się podoba dlatego chętnie bym ją dokładnie przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 18. Słyszałam o tej serii. Nie mogę się przekonać, ponieważ mój czas jest dość ograniczony. Może kiedyś się zdecyduje :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Bardzo rozbudowana jest już ta seria, ale to zdecydowanie nie sa książki dla mnie. Za to mam komu kupić coś z nich w prezencie i tego nie omieszkam zrobić.

  OdpowiedzUsuń
 20. Nie miałam okazji na przeczytanie tej książka. Musi się to zmienic. Czemu nie.

  OdpowiedzUsuń
 21. Sama książka nie w moim stylu , ale facet na zdjęciu jest w moim stylu pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 22. Nie miałam okazji czytać żadnej powieści tej autorki, głównie dlatego, że to nie moja tematyka. Jakoś mnie nie przekonuję taka literatura.

  OdpowiedzUsuń