Ariana | WS | Blogger | X X

czwartek, 15 kwietnia 2021

Dlaczego właśnie ja - E.G. Scott

 

Tytuł: Dlaczego właśnie ja 

Tytuł oryginalny: In Case of Emergency 

Autor: E.G. Scott 

Wydawnictwo: Muza 

Data wydania: 27.01.2021

Liczba stron: 480

Egzemplarz: recenzencki 

Charlotte jest byłą neurochirurżką, która wraz ze swoją przyjaciółką Rachel, kobietą po przejściach, prowadzi gabinet akupunktury i masażu. Udziela się na czacie dla ofiar traumy, gdzie daje wsparcie innym kobietom, ale też je otrzymuje. Ma również chłopaka, Petera, rzekomo agenta specjalnego, o którym sama niewiele wie. Peter nalega, aby ich związek pozostał całkowitą tajemnicą. Dlatego kiedy Peter znika bez słowa, Charlotte obawia się zgłosić na policji jego zaginięcie. Kilka tygodni później policja kontaktuje się z nią w sprawie identyfikacji zwłok. Przekonana, że chodzi o ukochanego, Charlotte jedzie do kostnicy i z ulgą stwierdza, że leżące na stole ciało nie należy do Petera, lecz do nieznanej kobiety. Ulga szybko ustępuje miejsca konsternacji, a potem przerażeniu, gdy Charlotte uświadamia sobie, że policja interesuje się nią jako jedną z podejrzanych. Dlaczego ofiara wskazała Charlotte jako kontakt w nagłych wypadkach? Chodzi o zemstę? A może to ostrzeżenie? Jakie miejsce w tym wszystkim zajmuje Peter? Charlotte rozpoczyna wyścig z czasem - musi poznać prawdę na temat zamordowanej kobiety i dowiedzieć się, co je łączyło. To, co odkryje, przejdzie jej najśmielsze wyobrażenia.

W tamtym roku miałam okazję czytać duet E.G. Scott, który podobał mi się bardzo i poleciłam ten tytuł kilku znajomym. Dlatego, gdy zobaczyłam, że wychodzi kolejna książka, nie mogłam się doczekać, aż będę miała czas, żeby w końcu ją przeczytać. " Dlaczego właśnie ja" to książka, która pochłonie was od pierwszych stron. Ja nie mogę się doczekać kolejnych książek, bo to było coś cudownego. 

Głowna bohaterka książki to Charlotte Knopfler, je kariera neurochirurga rozkręca się w zawrotnym tempie, i Charlotte ma możliwość zostać jedną z najlepszych neurochirurgów w kraju. Jednak, gdy na stole operacyjnym umiera jej młoda pacjentka, kobieta porzuca swoją karierę i razem z przyjaciółką Rachel otwiera gabinet zajmujący się masażami oraz akupunkturą. Kobieta nie umie się rozprawić z demonami przeszłości, dlatego bardzo aktywnie udziela się na czacie dla kobiet po przejściach. Gdy pewnego dnia kobietę odwiedza policja i prosi ją o identyfikację zwłok sprawia, że w głowie szaleje jej myśl, że zaraz zobaczy swojego ukochanego. Jednak okazuje się, że to jakaś młoda kobieta wpisała ją w kontakcie do zgłoszenia nagłych wypadków. Charlotte nie znam kobiety i nie rozumie, dlaczego została wpisana w kontakcie. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, bo teraz policja uważa Charlotte za winną śmierci młodej kobiety. 

Książka bardzo mocno mnie wkręciła. Gdy zaczęłam ją czytać, spodziewałam się, że dostane świetny thriller psychologiczny. Jednak to, co ten duet autorów ze mną zrobił. Ja zaczęłam czytać i przepadłam na długie godziny, a gdy się oderwałam okazało się, że na dworze wstaje słońce i zaczyna się kolejny dzień. Nie ważne, że byłam niewyspana i cały dzień żyła dzięki kawie. Ponieważ ta historia mi to wynagrodziła. Nie mogę się doczekać innych książek tych autorów, bo ja chce więcej. A wy znacie już "Dlaczego właśnie ja", a może czytaliście debiut "Nic o mnie nie wiesz" ? Jeśli nie to czytajcie, bo tracicie naprawdę super lekturę. 

"Bywa, że w niektórych ludziach przeglądamy się jak w lustrze. Zmuszają nas, żebyśmy zobaczyli to, czego nie chcemy w sobie widzieć. Każą nam stanąć twarzą w twarz z naszym prawdziwym ja."
15 komentarzy:

 1. Czytałam tę książkę i również serdecznie ją polecam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie spotkałam się z tą książka. Dobrze znam to uczucie kiedy książka aż tak nas pochłania że spędzamy z nią cały dzień

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawa konstrukcja budowania napięcia, czterogłosowy chór narracji, jednak dwa przeciwstawne obozy intrygi, każdy z innej perspektywy prezentował to, co działo się.

   Usuń
 3. Szybko przemknęłam przez książkę, dobrze mi się ją czytało, nie wciągnęła mnie maksymalnie, ale sprawiła, że miło spędziłam czas. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam jedną już książkę tego duetu, więc i myślę, że kiedyś i z tą się zapoznam.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie szukam czegoś, co mogłoby mnie porządnie wciągnąć. Ostatnio trudno o takie tytuły.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo dobrze, że książka jest tak wciągająca. Postaram się z nią zapoznać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Powiem, Ci że nie znam tej książki. Ale jestem jej bardzo ciekawa. Może sięgnę po nią w niedługim czasie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam kryminały od których nie będę mogła się oderwać, ten też wygląda ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeszcze nie miała okazji przeczytać tej książki. Dzięki Twojej recenzji przekonałam się, że jest to książka dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam na półce od jakiegoś czasu. Poprzednia książka autora była nawet nawet, zobaczymy, czy i tak mi się spodoba.

  OdpowiedzUsuń
 11. bardzo mnie zachęciłaś swoją recenzją, na pewno sięgnę w wolnej chwili po całą serię :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Z przyjemnością dam szansę tej lekturze, lubię takie kryminalne książki.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ależ zazdroszczę tego, że tak wpadłaś w ten świat! Brakuje mi dobrego rhillera, którzy mnie przerazi.

  OdpowiedzUsuń
 14. Pierwszy raz widzę tę książkę :) Od siebie mogę polecić "Wszyscy pragnęliśmy miłości". Świetna książka.

  OdpowiedzUsuń