Ariana | WS | Blogger | X X

czwartek, 8 kwietnia 2021

Porachunki - Magdalena Winnicka

 

Tytuł: Porachunki 

Autor: Magdalena Winnicka 

Cykl: Grzechy mafii 

Tom: 2

Wydawnictwo: Akurat 

Data wydania: 20.01.2020

Liczba stron: 383

Egzemplarz: recenzencki 

Po tragicznym wypadku Felicja zapada w śpiączkę. Budzi się prawie po miesiącu z zaawansowanym zanikiem mięśni i częściową utratą pamięci. Zakochany w niej Alexander udaje lekarza, żeby tylko być blisko swojej wybranki. Wkrótce potem wybucha medialne szaleństwo wokół książki „Kostandin. Grzechy mafii”. Policja tropi Victora, Kostandina i Alicję. Felicja nie pamięta gorącego uczucia, jakie łączyło ją z Alexandrem. Kiedy dowiaduje się o ciemnych interesach swojego „lekarza”, nie chce mieć z nim nic wspólnego. Poznaje Artura – przy tym przystojnym, zabawnym mężczyźnie na nowo odnajduje radość życia, ale Alexander ani myśli zrezygnować z ukochanej kobiety…  

"Porachunki" to drugi tom serii "Grzechy mafii". Jak wiecie pierwszy tom, nawet mi się podobał, nie było to nic zaskakującego, ale szybko się czytało i nawet nie wiedziałam kiedy przewróciłam ostatnią stronę. W tym jednak przypadku nie mogłam przejść przez tę historię. Wszystko mnie denerwowało, Felicja oraz Alexander byli dla mnie tak irracjonalni momentami, że miałam ochotę odłożyć tę książkę i nigdy do niej nie wrócić. Ale opowiem wam trochę o fabule tej historii. 

Ta książka jest bezpośrednią kontynuacją losów z pierwszej części, tylko imiona bohaterów zostały zmienione. Teraz mamy Felicje oraz Aleksandra zamiast Alicji i Kostandina. Kobieta zostaje postrzelona w głowę, przez co cudem żyje, jednak po wybudzeniu ze śpiączki okazuje się, że cofnęła się kilka lat do tyłu i nie pamięta swojego męża, ani tego co się stało w jej życiu. Robi wszystko, żeby sobie przypomnieć samą siebie oraz nowych przyjaciół. Aleksander stara się być cierpliwy, jednak jego wyrozumiałość również ma swoje granice. Gdy Felicja poznaje przystojnego Artura, możemy się domyślić, jak te sprawy się potoczą. 

Nie jestem zadowolona z tej lektury. Wydaje mi się, że pierwszy tom zakończył się idealnie i ten po prostu zepsuł mi cały odbiór tej historii. Nie wiem, czy autorka ma zamiar napisać również trzeci tom, ale jeśli tak to ja na pewno po niego nie sięgnę. Książkę czytałam od dnia premiery i udało mi się dopiero ją zmęczyć na końcówce marca, także wydaje mi się, że to już o czymś świadczy. A wy czytaliście? Może macie inne przemyślenia?

"Skoro nie czujesz, to nie będziesz mieć problemu. Ja kocham cię tak bardzo, że mimo iż nie jestem w stanie bez ciebie żyć, pozwolę ci odejść."

20 komentarzy:

 1. Szkoda, że ta część nie okazała się dla Ciebie satysfakcjonująca. Wielkie rozczarowanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To duży problem, gdy okazuje się, że druga część serii nie jest tak satysfakcjonująca jak pierwsza.

   Usuń
  2. Niestety, wtedy nadzieje czytelnicze mogą ulec znacznemu pogorszeniu.

   Usuń
 2. Szkoda, że nie jesteś zadowolona z tej lektury. Szczerze mówiąc, to nie słyszałam o niej wcześniej, a po Twojej recenzji wiem, że na pewno po nią nie sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czasami kolejne części są rozczarowujące, szkoda, że tak było w tym przypadku.

  OdpowiedzUsuń
 4. O pierwszym tomie czytałam same zachwyty, szkoda, że ten nie jest tak samo ciekawy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam pierwszą część i mi się nie podobała. Sztuczna, naciągana, mocno inspirowana innymi. A miało być tak pięknie....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie czytam zbyt dużo podobnych książek, z tego względu, że mnie nie pociąga ten rodzaj literatury, nie odnajduje się w nim, ale zastanawiam się czy istnieje możliwość napisania książki oryginalnej, skoro w każdej powtarzają się podobne motywy?

   Usuń
 6. Czytałam, ale szczerze mówiąc inne książki autorki bardziej przypadły mi do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. klątwa drugiego tomu ? szkoda. To jest tym większe rozczarowanie kiedy pierwszy tom był genialny

  OdpowiedzUsuń
 8. Przyznam, że nie słyszałam nic o tej serii. Rzadko sięgam po podobne książki, musi mnie coś chwycić, a na tę nie mam ochoty.

  OdpowiedzUsuń
 9. Szkoda, że ta odsłona nie spotkała się z Twoim uznaniem, ale nie wszystkie ksiązki nam podchodzą, zwłaszcza jak poprzedniczki wysoko postawiły poprzeczkę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie słyszałam jeszcze o tej serii. Ja bardzo lubię czytać serie mafijne więc nei wykluczone że po tą sięgnę

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie jestem przekonana do tych książek, i raczej po nie nie sięgnę. Czytałam już kilka opinii i myślę, że właśnie z bohaterami miałabym największy problem.

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie znam pierwszego tomu, a więc ciężko jest mi powiedzieć coś ot tej książce. Ale widzie że nie jesteś przekonana.

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie znam tej książki ani jej autorki. Nie czytałam pierwszego tomu, więc ciężko m się do tego odnieść. Trzeba przyznać, że historia jest ciekawa i godna uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie znam pierwszego tomu i nie planuję czytać tej serii. Szkoda, że się zawiodłaś.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie znam tej powieści, jednak raczej nie sięgnę po tę serię.

  OdpowiedzUsuń
 16. O tej serii wiele słyszałam, ale nie znalazła się ona w mojej domowej biblioteczce, a czy to się zmieni, to czas pokaże.

  OdpowiedzUsuń