Ariana | WS | Blogger | X X

sobota, 18 września 2021

Kucharz. Na ostro - Ada Tulińska

 

Tytuł: Kucharz. Na ostro 

Autor: Ada Tulińska 

Cykl: Faceci do wynajęcia 

Tom: 3

Wydawnictwo: Niegrzeczne książki 

Data wydania: 18.08.2021

Liczba stron: 304

Egzemplarz: recenzencki 

Amelia musi zmierzyć się z zupełnie nową dla niej sytuacją. Do tej pory to jej mąż Karol zarabiał na utrzymanie ich małej rodziny, teraz, jednak kiedy firma, którą przejął po rodzicach, upadła, finansowa odpowiedzialność w całości spoczywa na Amelii. Propozycja stanowiska w nowo otwartej restauracji brzmi jak spełnienie marzeń – w końcu gotowanie to coś, co lubi i na czym się zna. A przynajmniej tak jej się wydaje. Czy zmieni zdanie, kiedy przyjdzie jej stanąć twarzą w twarz z prawdziwym kulinarnym celebrytą?

Kucharz. Na ostro” to trzeci tom serii „Faceci do wynajęcia”. Każda książka serii to osobna historia, która napisana jest przez inne autorki i opowiada o zupełnie to innych bohaterach. Jest to ciekawa seria, która naprawdę potrafi zaciekawić człowieka. Nie miałam nigdy wcześniej styczności z książkami Ady, jednak zamierzam je nadrobić, ponieważ coś mnie w nich urzekło.

Kucharz to książka zupełne inna niż jej dwie poprzedniczki. Ta książka doprowadzała mnie do tylu emocji naraz. Miałam ochotę walnąć głównym bohaterom tak bardzo w głowę, żeby się ogarnęli i zaczęli myśleć. Mąż Amelii – Karol traci swoją firmę, jest przez to nieszczęśliwy i zagubiony. Nie jest również chętny do podjęcia innej pracy i całymi dniami gra w gry, pije alkohol i je. Na domiar złego jego żona robi wszystko, aby mu żyło się lepiej i stara się jak umie mu pomagać. Sama nie ma za dużo pieniędzy. Amelia zostaje zatrudniona w restauracji, jej nowy szef Tomek od razu pierwszego dnia rzuca ją na głęboką wodę i karzę jej gotować i znać na pamięć wszystkie dania z karty. Ich znajomość zaczyna się bardzo burzliwie, jednak jak się potoczy? Czy Amelia w końcu przejrzy na oczy?

„Kucharz. Na ostro” to książka zupełnie inna niż się spodziewałam. Ja zakochałam się w piórze Ady i wiem, że na pewno przeczytam jej inne książki, które znajdę na legimi w ramach abonamentu. Autorka mocno mnie zaskoczyła tym, w jakim kierunku poszła jej książka. Nie sądziłam, że tak się to wszystko potoczy. Ja jestem oczarowana i nie mogę się doczekać kolejnych fantastycznych przygód. Polecam inne nowości z wydawnictwa Kobiecego.
10 komentarzy:

 1. Nie wiem jak inne książki z tej serii, ale Ady muszę poznać. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię, kiedy autorzy zaskakują mnie kierunkiem scenariusza zdarzeń, z większą intensywnością zagłębiam się w książkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam inną książkę Ady Tulińskiej, może skuszę się też na tę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam debiut autorki, chętnie zobaczę jak rozwinęła swój pisarski warsztat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawie jest patrzeć jak rozwijają swój warsztat autorzy, a jeśli od początku im towarzyszymy w twórczości, to tym bardziej nas wciągają. :)

   Usuń
 5. Mam tę serię na oku, bo u nas czytelniczki w bibliotece lubią tego typu historię, a mnie się podoba, że to osobne historie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety, jak tylko widzę gołą klatę na okładce, włącza mi się autopilot z programem - jak najdalej ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jak u mnie, ale i tytuł tu mnie nieco odstrasza, jednak takie książki mają swoje zwolenniczki. :)

   Usuń
 7. lubię być tak zaskakiwana przez autorów, których dobrze znam :-)

  OdpowiedzUsuń