Ariana | WS | Blogger | X X

niedziela, 23 listopada 2014

Drzewo Migdałowe - Michelle Cohen Corasanti

Tytuł : Drzewo Migdałowe
Tytuł oryginalny : The Almond Tree
Autor : Michelle Cohen Corasanti
Wydawca : Wydawnictwo SQN
Data premiery : 18 czerwca 2014
Liczba stron : 392

" Młody Palestyńczyk – Ahmad – żyje ze świadomością, że nie jest w stanie wygrać z logiką okrutnej wojny. Dorasta w środowisku przesiąkniętym strachem przed utratą domu, pracy albo życia. Najgorsza jest jednak obawa o bliskich. Nie wiadomo, co przyniesie jutro. W dwunaste urodziny Ahmad staje twarzą w twarz z najgorszymi widmami. Siostra traci życie, ojciec z jego winy trafia do więzienia, izraelskie wojsko konfiskuje dom, a ukochany brat pała żądzą zemsty, która może go doprowadzić tylko do zguby. Ahmad musi się zaopiekować skrzywdzoną rodziną i odnaleźć lepszą przyszłość dla siebie. Obdarowany cudownym umysłem, zdolnym przełamać wszelkie matematyczne granice, chce dać nadzieję sobie, swoim bliskim i udręczonej ojczyźnie. "Gdy czytałam książkę nie raz poleciała mi łza , to co działo się w Palestynie było straszne i nie do pomyślenia. Co ci wszyscy ludzie musieli przechodzić mieszkając tam i chcąc po prostu normalnie żyć ! Jak przez pomówienia można trafić do więzienia albo na pewną śmierć. Jak przez nie uwagę giną niewinni ludzie. Trzeba martwić się o wszystko nawet o to co będzie jutro czy za godzinę. 

Drzewo migdałowe to powieść obyczajowa , o której czytelnik tak łatwo nie zapomni , która porusza do granic niemożliwych. Mogę zagwarantować , że po przeczytaniu tej książki ciężko będzie wam o niej tak po prostu zapomnieć !

Głównym bohaterem książki jest młody chłopiec imieniem Ahmed. Żyje w świecie pełnym przemocy i ciągłej nienawiści. Ma liczne rodzeństwo z którym mieszka. Na samym początku książki autor już wstrząsnął swoimi czytelnikami. Główny bohater musi bardzo szybko dorosnąć i zająć się swoją rodziną po tym gdy jego ojciec trafia do więzienia. 
Ahmed jest geniuszem matematycznym oraz bardzo interesuje go wszystko co związane z fizyką. Musi jednak zmierzyć się z wieloma trudnościami. 

Celowo nie zdradziłam więcej fabuły książki, a to dla tego , że tą książkę trzeba przeczytać !


DZIĘKUJE ZA MOŻLIWOŚĆ PRZECZYTANIA TEJ KSIĄŻKI !

Wydawnictwo SQN 
2 komentarze:

  1. Nie wiem co, ale bardzo spodobał mi się ten post, jak i zarówno blog. Jakbym tylko mogła i miała dość dużo czasu to bym przeczytała z góry na dół posty. Masz takie 'fajne' charakterystyczne wypowiedzi. Podoba mi się <3 Dodaję do zakłdek jutro dodam to obserwowanych. Tak trzymaj!

    http://pastelowe-niebox.blogspot.com/2014/11/best-14-outfits-of-miley-cyrus.html

    OdpowiedzUsuń
  2. słyszałam o tej książce, ale później gdzieś mi umknęła, dziękuję za przypomnienie :-)

    OdpowiedzUsuń