Ariana | WS | Blogger | X X

niedziela, 20 września 2015

Płatki na wietrze - Virginia C. Andrews

Tytuł : Płatki na wietrze
Tytuł oryginalny : Petals on the Wind
Autor : Virginia Cleo Andrews
Seria : Rodzina Dollangangerów
Tom : 2
Data wydania : 9 maja 2012
Wydawnictwo : Świat Książki
Liczba Stron : 446
Cena z okładki : 34,49

"Dalszy ciąg „Kwiatów na poddaszu”, na który czekają czytelnicy! Książka wznowiona po 17 latach okupuje listy bestsellerów! Druga część niezwykłej historii rodzeństwa. Dzieci trafiają do domu doktora Sheffielda, który roztacza nad nimi opiekę. Straszne przejścia nie pozwalają im jednak powrócić do normalnego życia. Może im pomóc jedynie znienawidzona matka… Intrygujące połączenie powieści obyczajowej, psychologicznej, przygodowej i thrillera. Sugestywna rzecz o rodzinnej tajemnicy, trudnym wchodzeniu w dorosłość i poszukiwaniu miłości. "

Niedawno pisałam dla was moje wrażenia po przeczytaniu książki „ Kwiaty na poddaszu „. Dzisiaj przyszła pora na jej drugą część  , która wstrząsnęła mną o wiele bardziej. Pełno w niej dramatu i romansu. Szybka książka od której nie idzie się odciągnąć.

Cathy za wszelką cenę chcę zemścić się na matce za wszystko co zrobiła. Przeżywamy wiele śmierci. Odchodzi najpierw pierwszy mąż Cathy który popełni samobójstwo w szpitalu , drugą osobą która umiera jest siostra Carrie która również popełnia samobójstwo jedząc arszenik. Następna miłość dziewczyny odchodzi jest nią mąż jej matki z którym spodziewa się drugiego dziecka. Na końcu odchodzi jej drugi mąż który umiera śmiercią naturalną.

Cała książka napisana jest przeżyciami dziewczyny. Są wzloty i upadki. Ale za każdym razem jej los stawia jej na drodze trudne sytuacje z którymi musi sobie poradzić. Jej nienawiść do własnej matki bierze górę i mści się na niej aż doprowadza kobietę do załamania nerwowego i wysyła do szpitala psychiatrycznego. 

3 komentarze:

 1. Moja ciocia jest fanką Andrews, ja mam jej twórczość jeszcze przed sobą,

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię tę sagę, jest mroczna i trzyma w napięciu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam żadnej książki tej autorki. Opinie są różne, ale jednak gdzieś tam jestem zainteresowana, bo podobają mi się okładki i w sumie sama fabuła też wydaje się interesująca, ale sama nie wiem... To wymaga dłuższego zastanowienia. ;) Pozdrawiam.

  porozmawiajmy-o-ksiazkach.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń