Ariana | WS | Blogger | X X

czwartek, 29 września 2016

Never Never - Colleen Hoover, Tarryn Fisher

Tytuł : Never Never 
Tytuł oryginalny : Never Never 
Autor : Colleen Hoover , Tarryn Fisher 
Wydawnictwo : Moondrive , Otwarte 
Data wydania : 3 sierpnia 2016
Liczba stron : 300
Egzemplarz : recenzencki 

" Nie kocham cię.
Nic a nic.
I nie pokocham.
Nigdy, przenigdy.
Czasem wspomnienia mogą być gorsze niż zapomnienie. Charlie i Silas są jak czyste karty. Nie wiedzą, kim są, co do siebie czują, skąd pochodzą ani co wydarzyło się wcześniej w ich życiu. Nie znają swojej przeszłości. Pomięte kartki, tajemnicze notatki i fotografie z nieznanych miejsc muszą im pomóc w odkryciu własnej tożsamości.
Ale czy można odbudować uczucia? Czy można chcieć przypomnieć sobie… że ma się krew na rękach? A jeśli prawda jest tak szokująca, że tylko zapomnienie chroni przed szaleństwem? Umysły Silasa i Charlie pełne są mrocznych tajemnic.
On zrobi wszystko, by wskrzesić wspomnienia.
Ona za wszelką cenę chce je pogrzebać.
Nigdy nie zapominaj, że to ja jako pierwszy cię pocałowałem.
Nigdy nie zapominaj, że będziesz ostatnią, którą pocałuję.
I nigdy nie przestawaj mnie kochać.
Nigdy… "

Dużo słyszałam o tej książce , ale nie było mi z nią w ogóle po drodze i chyba cieszę się , że tak długo zwlekałam bo kompletnie nie pamiętałam fabuły tej książki z opowieści innych i podeszłam do niej na chłodno. Pomysł na fabułę strzał w dziesiątkę i wielki ukłon dla autorek. Motyw utraty pamięci naprawdę oryginalny , chociaż może tylko ja nie miałam styczności z taką literaturą. 

-Jaki jest sens życia? -zapytałam.{...}
-To zależy od tego, jakie życie masz na myśli.

Charlie i Silasa tracą pamięć. Nie wiem kim są , nie znają swoich bliskich , nawet nie poznają samych siebie chociaż jak wiemy byli ze sobą bardzo blisko. Nie wiedzą co to znaczy , ale z minuty na minuty dowiadują się więcej szczegółów ze swojego dawnego życia. Byli ze sobą blisko do puki ich ojcowie nie mają problemów w firmie. Wtedy wszystko się rozpada. Ojciec dziewczyny trafia do więzienia. Giną ważne dokumenty i zakochani nie mogą więcej się spotykać. Zaczynają odczuwać pustkę a z czasem rozstają się. Utrata pamięci powtarza się kilka razy. Na szczęście Silas trafia na pomysł który okazuje się strzałem w 10. 

Wiem, że to dziwaczne, ale przecież właśnie za to mnie kochasz. Kochasz mnie za to, jak bardzo kocham Ciebie. Bo taka jest prawda. Kocham Cię aż za bardzo. Bardziej niż powinno się kochać. 

Książką aby się zachwycić trzeba ją przeczytać od początku do końca. Trzeba zrozumieć jej sens i przesłanie jakie chcą nam przekazać autorki. Ja jestem zachwycona , przede mną jeszcze dużo do nadrobienia nie znam wcale twórczości pani Fisher za to panią Hoover cenie i to bardzo. Cieszę się , że u nas książka została wydana w całości gdyż nie wytrzymałabym , jeśli musiałabym czekać na 3 części osobno. 


Kocham Cię tak bardzo, że ukryłem Cię na swojej skórze.
1 komentarz: