Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 4 października 2016

Wojny szpiegów - Adam Brookes

Tytuł : Wojny szpiegów
Tytuł oryginalny : Spy Games 
Autor : Adam Brookes 
Seria : Philip Mangan 
Tom : 2
Wydawnictwo : Muza
Data wydania : 28 września 2016
Liczba stron : 560
Egzemplarz : recenzencki 


" Związany z brytyjskim wywiadem dziennikarz Philip Mangan zostaje zdemaskowany. Z obawy o własne życie ukrywa się przed chińskimi służbami specjalnymi w Afryce Wschodniej. Wie, że utknął w martwym punkcie, a jego kariera legła w gruzach. Jednak pewnego dnia jest naocznym świadkiem zamachu terrorystycznego. W środku nocy kontaktuje się z nim tajemniczy Chińczyk, który chce mu przekazać informacje na temat sprawców. Mangan znowu ląduje w oku cyklonu. "

Mało kiedy sięgam po tego typu książki , gdyż mało kiedy coś jest w stanie mnie zaskoczyć na tyle aby mnie wciągnąć w fabułę. Gdy dostałam możliwość przeczytania " Wojny szpiegów " na początku nie byłam przekonana a wręcz nie chciałam sięgać po tą książkę. Jednak po przeczytaniu kilku recenzji pierwszego tomu z cyklu zaciekawił mnie na tyle abym chciała się przekonać na własnej skórze czy będą zachwyty. 

" Wojny szpiegów " opowiada historię Philipa Mangana który jak się dowiadujemy pracuje jako szpieg dla brytyjskich służb. Gdy wszystko zaczyna się układać Mangan jest świadkiem morderstwa a w nocy przychodzi do niego tajemniczy facet który chce dać mu więcej informacji o zbrodni. W tym samym czasie dochodzi do innej tragedii tym razem w Chinach ginie ważny człowiek MI6. Od tamtej pory nic nie jest czarne ani białe. Wszystko dookoła wydaje się wrogie i niebezpieczne. 

Książka trzyma w napięciu aż do ostatnich stron. Czyta się ją szybko i można powiedzieć przyjemnie. Język pana Adama nie jest w ogóle trudny dlatego nikt nie powinien mieć trudności z czytaniem. Może kiedyś sięgnę po pierwszy tom cyklu jak i po kolejne. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz