Ariana | WS | Blogger | X X

niedziela, 9 października 2016

Chłopak na zastępstwo - Kasie West

Tytuł : Chłopak na zastępstwo 
Tytuł oryginalny : The Fill - in Boyfriend
Autor : Kasie West 
Wydawnictwo : Feeria Young 
Data wydania : 6 lipca 2016
Liczba stron : 400
Egzemplarz : Recenzencki 
Nowości 

" Przez całe liceum Gia była typem szkolnej gwiazdy. A teraz miała jeszcze fajnego, starszego od siebie chłopaka, o którym tyle opowiadała znajomym, i wszyscy wreszcie mieli go poznać. Ale tuż przed balem maturalnym, podczas którego miała nastąpić prezentacja, już na parkingu, Bradley z nią zerwał. Jak on mógł? Jak mógł postawić ją w takiej sytuacji?! I co tu zrobić, żeby wyjść z twarzą?


Nagle Gia wypatruje w jednym z samochodów nieznajomego, a w jej głowie rodzi się sprytny plan. Przecież nikt nie będzie wiedział, że to nie Bradley, a ona nie okaże się kłamczuchą, która tak bardzo chciała mieć chłopaka, że go sobie wymyśliła…
Co jednak, jeśli przedsięwzięcie wymknie się spod kontroli? W końcu pomysł jest dość ryzykowny… "

Książka opowiada o dziewczynie , młodej i można powiedzieć popularnej. Gia bo tak właśnie nazywa się nasza bohaterka skomplikowała sobie całe swoje życie w dosłownie chwilę i wcale mocno nie musiała się o to bardzo starać. Zbliża się bal maturalny suknia kupiona , partner gotowy już macie wchodzić i błyszczeć aż tu nagle chłopak mówi , że nie pójdzie z tobą na imprezę i jeszcze rzuci cię kilka minut przed balem.  Co robimy , samej przecież nie można przyjść , koleżanki czekają aby poznać wybranka naszego serca a wybranek uciekł. Za to poznajemy chłopaka który odwiózł siostrę na bal maturalny i proponujemy mu układ aby na jeden wieczór udawał Bradleya. Chłopak chociaż nie chętnie zgadza się jednak nie wszystko jest tak usłane różami. Jedna z przyjaciółek drąży aż znajduje a nasze kłamstwo wychodzi na jaw. Jednak rodzi się uczucie które wcale nie było planowane i chociaż przyjaciółki odeszły , Gia zyskała miłość chłopaka i nową całkiem niezwykłą znajomą. 

Jak mierzymy dziś naszą wartość? Liczbą lajków, które otrzymał nasz post, tym, jak wielu mamy znajomych czy ile zebraliśmy retweetów? Czy w ogóle wiemy, co tak naprawdę myślimy, dopóki nie przedstawimy naszych myśli w sieci i nie dowiemy się od innych, ile ich zdaniem są warte?

Książka to typowa młodzieżówka , pokazująca nam jak dziecinnie możemy czasami się zachowywać. Jest to książka bez większego morału pokazuje nam życie nastolatki dla której najważniejsze jest to co powiedzą o niej inni ludzie. Sam styl pisania autorki jest bardzo przyjemny , książkę czyta się szybko i przyjemnie. Dobra na gorszy dzień , czy jeśli potrzebujemy czegoś lekkiego na wieczór. Jeśli lubicie książki młodzieżowe to naprawdę warto sięgnąć po tą pozycje. 


1 komentarz:

  1. Zgadzam się z tobą to typowa młodzieżówka. Mnie nie do końca porwała, ale tak na gorszy wieczór jak znalazł bo czytało mi się ją bardzo szybko

    OdpowiedzUsuń