Ariana | WS | Blogger | X X

piątek, 7 października 2016

Zakochać się - Cecelia Ahern

Tytuł : Zakochać się 
Tytuł oryginalny : How To Fall In Love
Autor : Cecelia Ahern 
Wydawnictwo : Akurat 
Data wydania :  2 lipca 2014
Liczba stron : 384
Egzemplarz : własny 

" Losy Adama Basila i Christine Rose splatają się pewnej nocy, kiedy na dublińskim moście Christine powstrzymuje Adama przed popełnieniem samobójstwa. Zawierają szaloną umowę: Adam na zawsze zrezygnuje z samobójczych zamiarów, jeśli przed jego trzydziestymi piątymi urodzinami Christine zdoła go przekonać, że jednak warto żyć. Urodziny zbliżają się wielkimi krokami… Rozpoczyna się niezwykły wyścig z czasem, w którym główną nagrodą jest nie tylko życie, lecz także – a może przede wszystkim – miłość. "

Książka opowiada losy Christine Rose jest ona doradcą zawodowym , ale gdy jest również takim swoim osobistym psychologiem. Pomaga ludziom przejść przez wiele rzeczy i wykracza to czasami poza zawodowe kontakty. Czyta dużo poradników i czerpie z nich inspiracje do swojego własnego życia jak i pomaga za pomocą przewodników innym ludziom. Niestety nie kiedy książki nie pomogą nam odzyskać kogoś na kim zaczyna nam bardzo zależeć. 

" Chwile są cenne. Czasem z nami zostają, a czasami ulatują, ale wszystkie mają znaczenie. W jednej chwili możesz zmienić zdanie, uratować komuś życie albo się zakochać. "

Gdy Christine poznaje Adama za wszelką cenę chce mu pomóc wyjść z depresji i odwieść go od pomysłu odebrania sobie życia. Nie okazuje się to jednak takie łatwe jak myślała nasza bohaterka. 

"Ale życie to ciąg najróżniejszych chwil – negatywnych i pozytywnych – które, podobnie jak myśli, wciąż się zmieniają. I chociaż w ludzkiej naturze leży rozpamiętywanie przeszłości, nie ma sensu pozwalać, aby nieustannie zaprzątała nas jedna myśl, ponieważ myśli są jak goście albo fałszywi przyjaciele. Gdy tylko się pojawią, mogą odejść. Nawet te, które potrzebują wiele czasu, żeby w pełni rozkwitnąć, potrafią nagle zniknąć."

Z Cecelia Ahern nie miałam za wiele wspólnego przeczytałam tylko dwie jej książki , ale miałam o nich naprawdę dobre zdanie i tak również jest z tą powieścią. Autorka bardzo fajnie wplotła w fabułę poradniki i ze smakiem obaliła teorię że co w poradniku to dobre. 

" Zakochać się " to powieść gdzie od razu wiemy jak się to zakończy mimo , że jeszcze nic o tym nie świadczy. Jest napisana z humorem ale nie jest on na pierwszym miejscu. Za to wątek miłosny autorka postawiła na głównym planie , ale jest to zrobione przemyślanie i ze smakiem. 
Polecam tą książkę każdemu kto jeszcze nie czytał tej powieści jak i dla osób które lubią twórczość Ahern i nie czują się źle czytając o miłości. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz