Ariana | WS | Blogger | X X

poniedziałek, 10 października 2016

Hürrem. Słowiańska odaliska. Księga I - Demet Altınyeleklioğlu

Tytuł : Hürrem. Słowiańska odaliska. Księga I
Tytuł oryginalny : Moskof Cariye Hürrem
Autor : Demet Altınyeleklioğlu
Seria : Tajemnice dworu sułtana
Tom : I
Wydawnictwo : Wab
Data wydania : 4 sierpnia 2016
Liczba stron : 432
Egzemplarz : Recenzencki 
Do kupienia na TaniaKsiazka.pl w zakładce Nowości

Saga, która stała się inspiracją dla twórców serialu "Wspaniałe stulecie".

Miłość, władza i intrygi.
Za każdym, nawet najsilniejszym mężczyzną musi stać kobieta, która będzie wiedziała, jak nim pokierować.

Początek XVI wieku. Kilkuletnia córka ruskiego duchownego zostaje porwana podczas barbarzyńskiej napaści na wioskę. Co zaskakujące, porywacz Aleksandry okazuje się jej wybawcą, który zastępuje jej ojca. Życie u boku tatarskiego olbrzyma nie jest jednak dobrym rozwiązaniem dla dorastającej piękności. Wkrótce Aleksandra trafia do pałacu chana krymskiego i z miejsca zdobywa serce sułtanki Guldane. Staruszka przepowiada Rusince wielką przyszłość. Aleksandra wyrusza na drogę swojego przeznaczenia. Wysłana jako prezent od chana krymskiego dla osmańskiego sułtana Sulejmana trafia do haremu potężnego władcy imperium. Ruska odaliska przyjmuje imię Rusłana i tygodniami wyczekuje spotkania z sułtanem. Jej marzeniem jest zdobyć nie tylko serce Sulejmana, ale także władzę i potęgę. Oczarowany rudowłosą odaliską Sulejman nadaje jej imię Hürrem. Tak rozpoczyna się historia kobiety, która nie cofnie się przed niczym, by zostać zapamiętaną.

Serial " Wspaniałe stulecie " podbił moje serce już chyba na zawsze. Ten świat , bohaterowie uwielbiam oglądać życie sułtanów , sułtanek , intrygi i to jak co dnia muszą walczyć o władzę. Nie ukrywam że Sułtanka Hurrem była moją ulubienicą i chociaż serial z jej udziałem już się zakończył to bardzo lubię wracać do tego co było. Dlatego wszelkie książki o tej tematyce to dla mnie coś wspaniałego , odskocznia od świata i kolejne spotkanie z ulubionymi bądź mniej ulubionymi bohaterami. 

Gdy zobaczyłam tą serię to wiedziałam , że nie mogę przejść obok niej obojętnie i chociaż różni się od serialu to jest dla mnie jak na razie jedną z najbardziej wyczekiwanych serii tego roku. "Tajemnice dworu sułtana" to po prostu coś niesamowitego , od nowa możemy zagłębić się w uczuciu jakim Sułtan Sulejman obdarzył piękną Aleksandrę później znaną jako Hurrem. Powieść przenosi nas do samego początku gdzie to Aleksandra piękna Rusinka zostaje porwana i trafia na sprzedaż , gdy zostaje wysłana na dwór Sułtana nie wie co zrobić , ale gdy pierwszy raz go widzi jest oczarowana i wie , że zrobi wszystko aby i jego serce zabiło mocniej na jej widok. 

Książka kończy się w momencie gdy Hurrem zachodzi w ciąże i dlatego wiem już że drugi tom siłą rzeczy i tak trafi na moją półkę , gdyż to on będzie grał pierwsze skrzypce w historii. Wtedy dopiero zaczną się intrygi i będziemy mogli zobaczyć do czego zdolna jest druga osoba aby utrzymać się na stanowisku. Poznamy bliżej zamiary pierwszej żony sułtana zwanej jako Mahidevran. 

Książka napisana jest w przepiękny sposób , bardzo łatwym językiem więc myślę , że każdy będzie mógł sięgnąć po tą pozycję. Ja na pewno upoluje jeszcze drugi tom jak i trzeci gdyż jestem ciekawa co będzie się działo u przepięknej córki Sulejmana i Hurrem. 3 komentarze:

  1. Interesująca seria. Akurat teraz nie mam czasu ale w przyszłości może się skuszę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Za serialem średnio przepadałam, więc na książkę chyba się nie skuszę

    OdpowiedzUsuń
  3. Serial lubię, ostatnio czytałam "Harem Sulejmana", który mnie strasznie zraził do sięgania po takie książki.

    OdpowiedzUsuń