Ariana | WS | Blogger | X X

czwartek, 20 października 2016

Kim jest ta dziewczyna - Mhairi McFarlane

Tytuł : Kim jest ta dziewczyna ?
Tytuł oryginalny : Who's That Girl ?
Autor : Mhairi McFarlane
Wydawnictwo : HarperCollins Polska
Data wydania :  5 października 2016
Liczba stron : 512
Egzemplarz : recenzencki 

" Gdy Edie zostaje przyłapana w kompromitującej sytuacji z panem młodym na jego własnym weselu, wybucha skandal. Powszechne oburzenie przenosi się do sieci, a przez profile społecznościowe Edie przetacza się fala hejtu. Nazwana złodziejką mężów i skazana na towarzyski ostracyzm, pragnie zapaść się pod ziemię.
Ponieważ atmosfera w biurze jest gęsta od plotek i komentarzy, szef wysyła ją do Nottingham na coś w rodzaju przymusowego urlopu, gdzie jako ghostwriterka ma napisać autobiografię wschodzącej gwiazdy filmowej, Elliota Owena.

Idealny plan? Niekoniecznie...

Hejt wciąż boli, współpraca z Elliotem od początku układa się fatalnie, a życie pod jednym dachem z ojcem i wiecznie niezadowoloną młodszą siostrą staje się źródłem kolejnych frustracji.

Gdy wydaje się, że cały świat sprzysiągł się przeciw niej, Edie musi udowodnić sobie i innym, że wie, kim jest, i potrafi żyć po swojemu. "

„ Kim jest ta dziewczyna? „ To najnowsza powieść autorki. Znana głównie z powieści „ To przez ciebie ! „. Ja przyznam się szczerze nie zostałam wielką fanką tej autorki i chyba nie będę sięgać po inne książki tej autorki. Nie jest to książka zła, bo napisana z humorem, przy której nie można zachować się poważnie. Trzeba traktować ją jako książkę dla kobiet, ale chyba pokusiłabym się, że jest to książka bardziej młodzieżowa.

Edie to spełniona w życiu zawodowa trzydziestolatka, która ma dobrą pracę, znajomych, ale w życiu brakuje jej miłości. Zakochuje się w koledze z pracy, ale niestety on chyba nie odwzajemnia jej uczuć, gdyż planuje ślub z inną.
Edie, gdy otrzymuje zaproszenie na ślub planuje zaszyć się w domu i nie wychodzić. Niestety dla niej postanawia iść i zobaczyć szczęście swojego ukochanego.
Jednak dzieje się coś, czego bohaterka nie chce, a jednak się dzieje. Po ślubie na weselu dochodzi do pocałunku pomiędzy panem młodym a kobietą, niestety widzi to jego żona.

Kobieta jest załamana, ślub zepsuty, weselnicy się rozstają. A cała wina spada na Edie. Znajomi uciekają od niej gdzie pieprz rośnie, jej kariera w firmie jest spalona, a ona sama pragnie zapaść się pod ziemie albo uciec na koniec świata. Gdy chce się zwolnić z pracy szef proponuje jej, aby wyjechała do Nottingham i napisała autobiografie Elliota Owena.

Niestety okazuje się, że to nie jest wcale taka łatwa praca. Autor nie jest chętny do współpracy a ona sama przeżywa swoje dzieciństwo od nowa.

Niby pomysł na książkę bardzo fajny. Jednak nie ujęła mnie fabuła, nie zachęcała do czytania i szło mi to bardzo opornie. Styl autorki nie przypadł mi do gustu. To nie znaczy, że ta książka jest zła, myślę, że każdy sam powinien się o tym przekonać na własnej skórze.


1 komentarz: