Ariana | WS | Blogger | X X

czwartek, 4 października 2018

Chaos - L.J. Shen

Tytuł : Chaos 
Tytuł oryginalny : Ruckus 
Autor : L.J. Shen 
Cykl : Święci grzesznicy 
Tom : 2
Wydawnictwo : Jaguar 
Data wydania : 20.06.2018
Liczba stron : 304
Egzemplarz : recenzencki 


"Podobno życie to piękne kłamstwo, a śmierć jest bolesną prawdą. Zgadzam się z tym. Nikt nigdy nie sprawił, że poczułam się tak żywa, poza facetem, który nieustannie przypomina, że mój zegar tyka. On jest moim błyszczącym, zakazanym owocem. Uderzającym błędem, przeciwieństwem mojej dosadności, bezwstydności i szczerości.

Jest również byłym chłopakiem mojej siostry. Ale zanim mnie osądzicie, powinniście wiedzieć jedno: Ja pierwsza go zobaczyłam. Pierwsza zapragnęłam. Pierwsza pokochałam. Jedenaście lat później wkroczył do mojego życia i zażądał drugiej szansy. Dean Cole chce być moim jeźdźcem miedzianym. Mój rycerz w lśniącej zbroi w końcu się zjawił. Oby nie za późno. Podobno najjaśniejsze gwiazdy gasną najszybciej. Zgadzam się z tym. Ona sprawia, że moje myśli płoną. Jest wyszczekana, złośliwa i ma wielkie serce. W świecie, w którym wszystko jest nijakie, ona świeci niczym Syriusz. Jedenaście lat temu los nas rozdzielił. Ale niech tylko spróbuje zrobić to ponownie. Dobranie się do niej nie będzie łatwe, nie bez powodu jednak nazywają mnie Szatanem. Rosie LeBlanc jeszcze zobaczy, jaki jestem waleczny. A zdobycie jej będzie moim najsłodszym zwycięstwem."

Długo czekałam, aby przeczytać kolejny tom serii, która ma naprawdę niepochlebne opinie w internecie. " Święci grzesznicy " to seria, o której wspominałam wam przy recenzji poprzedniego tomu. Dzisiaj w końcu mogę opowiedzieć wam o drugim tomie, co do którego mam mieszane uczucia. 

" Chaos " opowiada historię Deana oraz Rosie. Mieliśmy okazję już poznać trochę tych bohaterów w pierwszym tomie. W tej części fabuła skupia się w 90% wokół tej pary. Ich losy nie splatają się od razu, dziewczyna nie chce dopuścić do siebie Deana ze względu na to, że był on chłopakiem jej siostry. Akcja nabiera tempa, gdy bohaterowie jadą na ślub Brutala oraz Emilii. 

Nie chce wam zdradzać za dużo z fabuły książki, jednak powiem wam, że aby przeczytać ten tom musicie znać pierwszy. Mimo wszystko są one ze sobą mocno związane i możecie mieć problem z ogarnięciem, o co chodziło autorce w niektórych momentach książki. Na początku recenzji napisałam wam, że mam mieszane odczucia po przeczytaniu tej historii. To prawda, gdyż w porównaniu z pierwszym tomem ta część była nijaka i bez jakiegoś ważnego i mocnego wątku. Książka nadrabia zakończeniem, które jak zwykle rozwaliło cały system. Oczywiście sięgnę po kolejne tomy, bo chce poznać tę serię, z sentymentu do autorki.


"Fikcja jest magiczna. A rzeczywistość bolesna."


4 komentarze:

  1. Czytałam pierwszy tom, niestety mnie nie porwał, dam tu chyba jeszcze jedna szanse.

    OdpowiedzUsuń
  2. Takie klimaty książki nie porywają mnie, naprawdę musi być to coś wyjątkowego, abym się skusiła. :)

    OdpowiedzUsuń