Ariana | WS | Blogger | X X

czwartek, 4 października 2018

Czarna wrona - J.L. Weil

Tytuł : Czarna wrona 
Tytuł oryginalny : Black Crow
Autor : J.L. Weil
Cykl : Raven 
Tom : 2
Wydawnictwo : Kobiece
Data wydania : 17.08.2018
Liczba stron : 360
Egzemplarz : recenzencki 

" Piper próbuje zmierzyć się z konsekwencjami śmierci Rose. Jako jej następczyni musi szybko odnaleźć się w nowej roli i rozpocząć szkolenie, które pomoże jej przetrwać. Nie każdy patrzy przychylnie na Białego Kruka, a nad Raven Hollow zawisła groźba wojny. Dziewczyna decyduje się na odesłanie do domu swojego młodszego brata. Liczy na to, że w ten sposób zagwarantuje mu bezpieczeństwo i będzie mogła w spokoju rozwijać swoją moc. Jednak na wyspie pojawia się ktoś inny, ktoś, kogo nie powinno tutaj być. Czy Piper uda się stłumić uczucie do Zane’a? Czy zdecyduje się na ślub z jego bratem, aby w ten sposób zagwarantować pokój w ich świecie? Czy ptaki, które krążą nad wyspą, zwiastują niebezpieczeństwo? "

Niedawno na blogu pisałam wam o książce, która naprawdę mnie zachwyciła. Mowa tutaj o " Białym kruku " pierwszym tomie serii Raven. Dzisiaj jednak opowiem wam kilka słów o drugim tomie, a mianowicie " Czarnej wronie ". Jest to jeszcze lepsza książka niż jej pierwszy tom. 

Babcia Paige zostaje zamordowana. Dziewczyna musi szybko dorosnąć i zacząć podejmować dojrzałe decyzje. Pierwszą z nich jest odesłanie swojego brata do ojca, aby go chronić przed złem. Paige musi szybko nauczyć się używać swoich mocy, żeby móc się obronić przed atakami. Jednak to nie są jedyne trudności w życiu młodej dziewczyny. Musi dokonać wyboru czy chce wyjść za mąż za Zendera, aby walczyć o pokój, czy przerwać przysięgę i żyć z Zanem swoją prawdziwą miłością ?

Akcja w tej książce trochę zwolniła, tutaj skupiamy się na rozterkach oraz uczuciach Piper. Jednak uważam, że to nie jest zła książka. Jest naprawdę dobrą kontynuacją oraz zapowiedzią tego, co możemy dostać w ostatnim tomie, który swoją premierę ma mieć już w październiku. Ja jestem zadowolona i czekam z niecierpliwością na kolejny tom z tej serii. 


"Za często słyszałam wiatr wzywający moje imię-to wezwanie, któremu nie potrafię odmówić. W świecie szarości i bieli ja widziałam ciemność."


15 komentarzy:

 1. Ciekawa jestem nazwy trzeciego tomu skoro wcześniejsze tak brzmią

  OdpowiedzUsuń
 2. Ach, nie jestem miłośniczką typowych kobiecych lektur i boję się, ze Wydawnictwo Kobiece właśnie taką mi tu zaserwuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ta seria to raczej fantastyka młodzieżowa ;)

   Usuń
  2. Monowiec, kilka naprawdę dobrych książek dorwałam z tego wydawnictwa i wcale nie były to typowo kobiece lektury, choć przyznam, ze coraz bardziej zaczynają się z takim segmentem kojarzyć.

   Usuń
 3. Chyba dam szansę tej serii :) co prawda, nie mam jakichś wygórowanych oczekiwań co do niej, ale trochę boję sie, że jestem już na nią za stara 😂

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyjemnie, kiedy książka spełni pokładane w niej nadzieje, ostatnio mam szczęście do satysfakcjonujących przygód czytelniczych. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Po raz kolejny stykam się ze stwierdzeniem, że tom drugi jest znacznie lepszy od poprzedniego. A w przypadku tej serii to naprawdę miłe zaskoczenie, bo jednak słyszałam wiele złego o „Białym Kruku”. Także, pomimo drobnych wątpliwości zasianych wewnątrz mnie, coraz bardziej przekonuję się do tej historii. Kto wie, może z czasem ją przeczytam? ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie gdy tom 2 spełnia pokladane w nim nadzieje a czytelnik ma ochotę na dalszą lekturę

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam takie tytuły i już od dłuższego czasu się do tej serii przymierzam. :)

  OdpowiedzUsuń