Ariana | WS | Blogger | X X

czwartek, 4 października 2018

Obca w świecie singli - Krystyna Mirek

Tytuł : Obca w świecie singli 
Autor : Krystyna Mirek 
Wydawnictwo : Edipresse Książki 
Data wydania : 23.05.2018
Liczba stron : 400
Egzemplarz : recenzencki 

" Karolinę i Jakuba w to nieznane miejsce niespodziewanie wyrzuciło życie. Oboje w krótkim czasie bardzo wiele stracili i zawiedli się na najbliższych. Czują się obco na planecie singli. To nie jest ich świat. Nie wierzą już w miłość, nie potrafią nikomu zaufać. Karolina chce się poświecić wyłącznie wychowywaniu córeczki oraz ratowaniu upadającej restauracji. Jak może chroni swoje dziecko przed obojętnością jego ojca. Jakub chciałby móc uczestniczyć w wychowaniu swojego dziecka, ale jego partnerka postanawia go ukarać i skutecznie mu to uniemożliwia. Tych dwoje postanowi pomóc sobie nawzajem. Staną się najlepszymi singlami, jakich kiedykolwiek widziano. Silni i niezależni. Ale czy w życiu tylko o to chodzi? Czy naprawdę tylko na tym im zależało? Galeria barwnych postaci, lekkie pióro oraz dotykający bardzo wiele osób problem samotności, która ma wiele twarzy. "

Książki Katarzyny Mirek nie po raz pierwszy goszczą u mnie na blogu. Mogliście poczytać już kilka recenzji na moim blogu. Jednak czy ta książka również przypadła mi do gustu ? Czy " Obca w świecie singli " to książka dobra i warta polecenia ?

Książka opowiada historię Karoliny oraz Jakuba, których życie nie oszczędza. Kobieta była szczęśliwie zakochana w swoim partnerze oraz ślicznej córce. Jest spełniona jednak do szczęścia, brakuje jej uwagi swojego partnera, który interesuje się tylko restauracją. Kobieta jednak dowiaduje się, że jej facet ma romans. Przez co ich związek przestaje istnieć. Jakub to szef kuchni w restauracji swojego teścia. Ma piękną żonę i córeczkę, które nie muszą się w życiu martwić o nic. Jednak i u mężczyzny nie ma szczęśliwego zakończenia. Żona zabiera córkę i odchodzi od Jakuba. A teściu obwinia go o niepowodzenie restauracji. 

Krystyna Mirek napisała dość niecodzienną książkę. Akcja w powieści płynie bardzo szybko i nie skupia się na wątkach pobocznych. Książka pokazuje jednak prawdziwe życie ludzi, pełne niepowodzeń i trudnych decyzji. Nie będę ukrywać, lubię twórczość Krystyny Mirek i tą powieść również mogę wam polecić.


" Czasem, jeśli w coś zupełnie nie wierzymy, to nawet gdy pojawi nam się na wyciągnięcie dłoni, nie widzimy tego. "


8 komentarzy:

 1. Zaciekawilas mnie ta książka. Koniecznie muszę ją przeczytać :) pozdrawiam :) www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Również lubię twórczość pani Mirek tej książki jeszcze nie czytałam ale kiedyś na pewno po nią sięgnę

  OdpowiedzUsuń
 3. Twórczość tej autorki jeszcze przede mną, ale słyszałamno niej same pozytywne opinie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie przyciąga mnie do tej książki ani tytuł, ani okładka, ani tematyka. Nie przepadam za obyczajówkami. Może kiedyś przeczytam inną książkę tej autorki, ale po tę na pewno nie zamierzam sięgać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem bardzo ciekawa czy książka przypadłaby mi do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam ją na półce w wersji kieszonkowej ale jeszcze się za nią nie zabrałam. Pozdrawiam ;)

  Zapraszam do siebie

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla mnie ta historia była średnia...

  OdpowiedzUsuń