Ariana | WS | Blogger | X X

sobota, 2 lutego 2019

Zamek z alabastru - Valentina Fast

Tytuł: Zamek z alabastru
Tytuł oryginalny: Das Schloss aus Alabaster
Autor: Valentina Fast
Cykl: Royal
Tom: 3
Wydawnictwo: Media rodzina
Data wydania: 10.09.2018
Liczba stron: 272
Egzemplarz: własny

W pałacu pozostało już tylko dwanaście dziewcząt, a tożsamość księcia nadal jest tajemnicą. Zasady gry są wciąż takie same, jednak Tatianie coraz trudniej akceptować powszechny brak skrupułów i egoizm kandydatek. Zresztą dla głównej bohaterki korona jest bez znaczenia. Jej serce, głuche na głos rozsądku, bije tylko dla jednego z młodzieńców. Czy to się zmieni, gdy Tania przypomni sobie, co zdarzyło się w noc deszczu meteorytów? "

Valentina Fast to autorka, która w Polsce zyskała czytelników dzięki serii Royal. W naszym kraju ukazały się już Królestwo ze szkła, Kraina jedwabiu, Zamek z alabastru a w połowie lutego pojawi się również Korona ze stali. Wiele ludzi głosi, że jest to kopia rywalek. Ja jednak się do tego nie odniosę, gdyż lekturę rywalek mam jeszcze przed sobą. Jeśli ktoś czytał, obie serię to chętnie się dowiem, jakie są wasze odczucia ?

W dwóch poprzednich częściach mogliśmy poznać bliżej Tatianę, jedną z uczestniczek o serce księcia. Konkurs odbywa się w zamku w królestwie Viterry. Jest to państwo, które znajduję się zamknięte w szklanej kopule. Ludzie żyjący w tym " świecie " uważają, że poza kopułą nie ma życia. Tatiana w konkursie rywalizuje z pozostałymi dziewczynami o względy przystojnych mężczyzn, gdzie jeden z nich jest księciem. Dziewczyna zaczyna czuć coś do Phillipa jednak gdy wszystko idzie dobrze, on zawsze stara się od niej oddalić tak, aby, ona sama go znienawidziła. Jednak to nie jestem młodzieniec, który rywalizuje o serce Tatiany. Czy kobieta w końcu się złamie i odda serce innemu ? Czy domyśla się już, kto jest prawdziwym księciem ?

Książka przesiąknięta jest różnymi dziwnymi zachowaniami Tani oraz Phillipa. Ta dwójka, mimo że chciałaby być razem, tak naprawdę ciągle się od siebie oddala. O względy mężczyzny rywalizuje również inna dama, o którą Tatiana robi się strasznie zazdrosna. Nadal mamy świetnie pokazaną rywalizacje pomiędzy dziewczętami, w rozwiązywaniu zagadek oraz torów przeszkód, które muszę przejść, aby dojść do finału konkursu. Tatiana bardzo chciała odejść do domu, jednak mężczyźni strasznie jej to utrudniają, wręcz robią wszystko, aby właśnie ona została w konkursie.

" Zamek z alabastru " to dobry tom, jednak nie wnosi za dużo do całej fabuły. Zakończenie jak zawsze zostawia wielki niedosyt i nie można się doczekać, na kolejny tom. Na szczęście już w połowie lutego będzie można go kupić i przeczytać, na co bardzo liczę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to będę miała dla was recenzję przedpremierową. Dajcie znać czy znacie tę serię ? Lubicie wydawnictwo Media rodzina?


Nazajutrz wszyscy się o tym dowiedzą. Poznają prawdę. Tylko... czym była prawda? Czy uda mi się ją rozpoznać? Czy może znów uwierzę w kłamstwo? "
17 komentarzy:

 1. Mam dziwne wrażenie, że takie konkursy i rywalizacje o TEGO JEDYNEGO księcia, to próżne z jego strony :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w książce jest to pokazane w taki sposób, że taki konkurs jest dobry bo książę może znaleźć prawdziwą miłość bo nikt nie wie kto jest tym prawdziwym ;)

   Usuń
 2. To juz nie mój target wiekowy. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Klimatycznie nie odnalazłabym się w tej książce, już dawno wyrosłam z takich przygód czytelniczych. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam o tej serii... Może warto sprawdzić 😉

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiele słyszałam o tej serii pozytywnych komentarzy. Muszę w końcu po nią sięgnąć, aby wyrobić własną opinię :) Pozdrawiam :)
  www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeszcze nie znam tej serii, ale wygląda ona bardzo ciekawie, muszę się jej bliżej przyjrzeć. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Od dawna mam ochotę na tą serię i z pewnością kiedyś przeczytam :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam pierwszą część tej serii na czytniku już chyba ze trzy miesiące, tylko mam też z 15 innych książek... Ale muszę się w końcu za nią zabrać :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Cała seria przede mna. Co do tej serii są bardzo skrajne opinie. Sama muszę się przekonać czy porwie mnie tw historia :)

  OdpowiedzUsuń