Ariana | WS | Blogger | X X

sobota, 13 lutego 2021

Luca - Agnieszka Siepielska

 

Tytuł: Luca

Autor: Agnieszka Siepielska

Cykl: Synowie zemsty 

Tom: 3

Wydawnictwo: NieZwykłe

Data wydania: 30.12.2020

Liczba stron: 203

Egzemplarz: recenzencki 

Luca Valenti jest kuzynem Rhysa i Antonio. Jego ojciec wiele lat temu przyczynił się do upadku rodziny. Gdy rozpoczęły się poszukiwania Mii i Maxine – córek Cesara Dellvale – szybko się okazało, że Luca ma obsesję na punkcie tej drugiej.
Kiedy w końcu dociera na miejsce, gdzie przetrzymywane są siostry, zabija Franco Cavillo, jednego z szefów kolumbijskiej mafii i udaje mu się uwolnić dziewczyny. Mia była wykorzystywana jako prostytutka, lecz Maxine, ku zaskoczeniu wszystkich, wiodła normalne życie w domu Cavillo. Jednak to były pozory. Maxine zawarła z Franco Cavillo układ. Gdy zgodziła się na związek z jego synem, Dominikiem, Franco obiecał, że Mia zostanie do niej sprowadzona. Luca chciałby wykorzystać okazję i zbliżyć się do Maxine, ale postanawia odpuścić.  

Na naszym polskim rynku ostatnio pojawiło się bardzo dużo romansów mafijnych. Dzisiaj opowiem wam, o mojej ulubionej serii Synowie Zemsty. Która została napisana przez naszą polską zdolną autorkę Agnieszkę Siepielską. Ja jej książki pochłaniam w trybie natychmiastowym i nie mogę doczekać się kolejnych. 

"Luca" to trzeci tom serii, jednak każda książka opowiada historię inne mężczyzny z rodu Valenti. Jedna ja polecam czytać je po kolei bo każda z nich opowiada historię, która tworzy piękną spójną całość historii. Jedyny minus tej serii jest taki, że te książki są tak krótkie, że czytam je za szybko. 

Luca to mężczyzna z bliznami nie tylko na ciele, ale i na duszy. Jest to mroczny bezwzględny mafioza, który nie ma skrupułów i walczy zawsze do końca. Ta książka pokazuje jego dusze, jednak nie poznamy go w pełni i tego kim jest bez znajomości poprzednich części. Luca ma wielką obsesję na punkcie córki mężczyzny, który jest strasznym potworem. 

Maxime nie miała łatwego życia. Wychowała ją matka, która starała się ją odizolować od wszystkich ludzi. Później została oddana ojcu, który terroryzował ją i zgotował jej największe piekło na ziemi. Gdy trafiła w ręce groźnego przestępcy, nie przypuszczała, że to właśnie Luca ją uwolni i wyciągnie do niej pomocną dłoń. 

"Luca" to historia, która pobudziła moje serce. Maxime mimo takich przeciwności losu nie poddaje się i walczy o swoją rodzinę. Stara się pomóc wszystkim i nie chce niczego w zamian. Luca to mężczyzna, który stracił wiele, jednak nie pozwoli odejść Maxime za żadne skarby. Agnieszka pisze super, ja mam zamiar nadrobić jeszcze inną serię tej autorki, bo przez tę historię się po prostu płynie. Dajcie mi znać czy wy czytacie romanse/książki dla kobiet polskich autorek? Jakie możecie mi polecić? 


…. wszystkie blizny, jakie nosimy, w środku czy na zewnątrz, są częścią naszej historii. Przypominają może złe momenty, ale i pozwalają doceniać nawet najmniejsze dobro, które nas spotyka.  

16 komentarzy:

 1. Niestety nie umiem Ci nic polecić, ponieważ nie gustuję w romansach :) Ale zazdroszczę wrażeń czytelniczych <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczerze mówiąc w ogóle nie sięgam po romanse ani polskich ani zagranicznych autorek, więc niestety nic nie polecę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie miałam jeszcze okazji czytać książek autorki, ale ta wydaje się być bardzo fajna, szczególnie, że tak poruszyła twoje serduszko :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Agnieszki czytałam tylko jedną książkę i podobał mi się jej styl pisania. Mam w planach również i tą serię. A co do polecenia to lubię K.N. Haner :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakoś nie zachwyciła mnie ta książka. Myślę że nie będę się nią,,katować,,

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam całą serię, niezwykle mi się podobała. Uwielbiam te mafijne klimaty!

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie potrafię podrzucić Ci kilku tytułów z tego gatunku w rodzimym wydaniu, nie zaglądam w takie klimaty czytelnicze.

  OdpowiedzUsuń
 8. To prawda, na rynku ostatnio pojawiło się mnóstwo mafijnych romansów. Serię Synowie Zemsty mam na liście książek do przeczytania. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. kiedy czytam taką recenzję jestem trochę na siebie zła, że nie mogę się przekonać do takiej tematyki, bo zapowiada się bardzo emocjonująco

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeszcze nie czytałam książek tej Autorki, ale brzmi całkiem ciekawie. Wszystko przede mną :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wydawnictwo Niezwykłe ma sporo świetnych książek, ale akurat tam nie we wszystkich się orientuję.

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie słyszałam wcześniej o tej książce i serii, ale muszę przyznać, że mnie zaciekawiła. Lubię od czasu do czasu sięgnąć po lekturę o takiej tematyce.

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie skusiłam się na tę serię, bo stwierdziłam, że mam tego za dużo, ale czytając opinie o niej, bardzo tego żałuję.

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie czytałam dwóch poprzednich tomów i jak na razie po ten też raczej w najbliższym czasie nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie słyszałam wcześniej o tej serii, a wydaję się być bardzo w moich klimatach :)

  OdpowiedzUsuń