Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 27 października 2015

Przypadki Callie i Kaydena - Jessica Sorensen

Tytuł : Przypadki Callie i Kaydena 
Tytuł oryginalny : The Coincidence of Callie & Kayden
Autor : Jessica Sorensen 
Seria : The Coinceidence 
Tom : 1
Data wydania : 8 czerwca 2015
Wydawnictwo : Zysk i S-ka
Liczba stron : 368
Cena z okładki : 34,90

" Hipnotyzująca opowieść o przeznaczeniu, przyjaźni i uzdrawiającej sile miłości.
Dla Kaydena cierpienie w milczeniu było jedynym sposobem, by przeżyć. Jeśli miał szczęście, nie wychylał się i wypełniał polecenia, mógł przetrwać kolejny dzień. Jednak pewnej nocy, kiedy zdawało się, że jego szczęście – a może nawet i życie – właśnie się kończy, pojawiła się ona…


Callie nie wierzyła w szczęśliwe zrządzenia losu. Przynajmniej od czasu swoich dwunastych urodzin, gdy odebrano jej wszystko. Kiedy najgorsze już minęło, dziewczyna pogrzebała uczucia i przysięgła nigdy nikomu nie zdradzić, co się naprawdę wydarzyło. Teraz, sześć lat później, nadal zmaga się z bolesną tajemnicą...
Gdy traf sprawia, że Kayden i Callie zaczynają uczęszczać do tego samego college’u, chłopak z determinacją postanawia poznać bliżej piękną dziewczynę, która odmieniła jego los. Jest przekonany, że Callie nie pojawiła się w jego życiu bez powodu. Im bardziej próbuje stać się częścią jej świata, tym mocniej uświadamia sobie, że tym razem to ona potrzebuje ocalenia. "


Nadrabiam moje książkowe zaległości , kolejny ebook do mojej kolekcji. Sama nie wiem jak to się dzieje , że pochłaniam książki w tak zawrotnym tępię. Wiele bym chciała jeszcze przeczytać , ale pora skupić się na jednej. A mowa tutaj o Przypadkach Callie i Keydena. 

Czy książka mi się podobała ? Powiem tak , na pewno nie wniosła do mojego , życia niczego szczególnego. Nie zachwyciła mnie , ani nie odepchnęła od siebie. Czytałam wiele różnych opinii na temat tej serii. Na pewno sięgnę po 2 część aby dowiedzieć się co się dalej wydarzy. 

Nawiązując trochę do książki. Naszymi głównymi bohaterami jak nie trudno się domyślić są Callie i Keyden. Ona i On ukrywają przed światem swoje mroczne tajemnice. Chłopak jest mocno szykanowany przez swojego własnego ojca. Jest ofiarą przemocy rodzinnej, która trwa już od wielu lat. W końcu ucieka do college i stara się zacząć nowe życie. Dziewczyna skrywa również jeden z gorszych sekretów. Gdy była dzieckiem doświadczyła czegoś czego żadna dwunastoletnia dziewczynka nie powinna widzieć a co dopiero brać w tym udziału. Została zgwałcona jak później się dowiemy przez dobrego znajomego swojego brata . Zaczęła się buntować , obcięła swoje ładne długie włosy i zaczęła ubierać się w wielkie workowate ubrania. Odsunęła się od całego świata. Gdy poznajemy ją na nowo w college’u znów ma długie włosy , a nawet ma swojego wiernego przyjaciela Setha , ale nigdy nie myślała , że wraz z chłopakiem którego kiedyś uratowała zacznie łączyć ich więź , piękna ale za razem nie zrozumiała. W książce ich relacje są nazwane przyjacielskimi. Ale czy w realnym życiu całujemy się z przyjaciółmi ? A nawet i uprawiamy z nimi seks ? Sami odpowiedzcie sobie na to pytanie.


Książka jest lekka , autorka ukazuje nam różne problemy z jakimi zmagają się normalni ludzie. Myślę , że książka warta polecenia i przeczytania. Ja zabieram się za drugą część wiec możecie się już naszykować na jej recenzje.

2 komentarze:

 1. Nominowałam Cię do Liebster Blog Award, więcej szczegółów tu:
  http://castleona-cloud.blogspot.com/2015/10/liebster-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta pozycja krąży za mną od dłuższego czasu. Na pewno kiedyś przeczytam.
  PS Fajna recenzja:)
  http://lekturia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń