Ariana | WS | Blogger | X X

poniedziałek, 16 listopada 2015

Playlist fot the Dead. Posłuchaj a zrozumiesz - Michelle Falkoff

Tytuł : Playlist fot the Dead. Posłuchaj a zrozumiesz
Tytuł oryginalny : Playlist for the Dead
Autor : Michelle Falkoff
Data wydania : 4 listopada 2015
Wydawnictwo : Feeria young
Liczba stron : 272
Cena z okładki : 32,90


Najpierw była impreza. Potem bójka. Następnego ranka Hayden, najlepszy przyjaciel Sama, nie żyje. Zostawił tylko playlistę z dołączonym liścikiem: "Dla Sama – posłuchaj, a zrozumiesz". Chcąc poznać prawdę o tym, co się wydarzyło, Sam musi polegać na piosenkach z listy i własnych wspomnieniach. Z każdym kolejnym utworem jednak uświadamia sobie, że jego pamięć nie jest tak wiarygodna, jak sądził. I że uda mu się poskłada historię swojego przyjaciela z rozrzuconych kawałków tylko wtedy, gdy wyjmie z uszu słuchawki i otworzy oczy na ludzi dookoła. I że to może zmienić jego własną historię. " 

Bałam się przeczytać tą książkę , długo do niej podchodziłam i w końcu stwierdziłam , że najwyższy czas się za nią zabrać i ją przeczytać. Nie lubię tematów śmierci , samobójców i do tego tematu samobójstwa wśród nastolatków , osób które miały tak dużo do przeżycia. Możemy sobie tylko zadawać pytanie dlaczego posunęli się do takiego czynu jakim jest śmierć. 

Czytając tą książkę myślę , że warto posłuchać piosenek które są przy każdym rozdziale , wtedy łatwiej będzie nam przebrnąć i zrozumieć tą książkę. 

Przechodząc do treści książki. Poznajemy Sama oraz Haydena. Są oni przyjaciółmi , zawsze trzymają się razem i wszystko robią razem. Hayden jest prześladowany przez swojego brata [ swoją najbliższą rodzinę , która powinna go wspierać ] oraz przez jego kolegów. Tylko Sam staje w jego obronie. 

Po imprezie , Sam przychodzi do kumpla. To co zastaje w pokoju przyprawia go o mdłości.Widzi kolegę leżącego na łóżku. Na stoliku leży butelka po wódce a obok pudełko po tabletkach. Sam odkrywa że jego przyjaciel popełnił samobójstwo. A to co jeszcze znajduje bardzo go intryguje a mowa tutaj o liściku " Dla Sama - posłuchaj a zrozumiesz "

Książka zrobiła na mnie naprawdę duże wrażenie. Książka naprawdę dobrze jest napisana , intryguje czytelnika a muzyka w tle naprawdę daje do myślenia. Z tą książką warto się zapoznać. Jest to pozycja dla każdego czytelnika tego młodego jak i tego trochę starszego. 

Za możliwość przeczytania dziękuje !1 komentarz: