Ariana | WS | Blogger | X X

niedziela, 15 listopada 2015

Sekta egoistów - E.E.Schmitt

Tytuł : Sekta Egoistów
Autor : E.E.Schmitt
Data wydania : 4 listopada 2015
Wydawnictwo : Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Cena z okładki : 32,90


 "Żaden człowiek nie jest samotną wyspą; każdy stanowi ułamek kontynentu, część lądu".

John Donne

Osobiste szczęście czy budowanie relacji z innymi - co jest w życiu najważniejsze?

Gerard jest przekonany, że właśnie wpadł na trop niesamowitej zagadki. W starej książce znajduje wzmiankę o tajemniczym założycielu Sekty Egoistów. Jej członkowie wierzyli, że człowiek powinien koncentrować się tylko na poznaniu samego siebie.

Gerard rozpoczyna własne śledztwo. Kolejne ślady wiodą go przez całą Europę. Z każdym dniem poszukiwania coraz bardziej pochłaniają mężczyznę, spychając wszystko i wszystkich w cień. Wkrótce niewinne zainteresowanie Sektą Egoistów staje się obsesją. Czy naprawdę można żyć tylko dla siebie?

"Sekta egoistów" to pierwsza powieść E.E. Schmitta, która nie była dotąd publikowana w Polsce. "


W książce poznajemy Gerarda który z nudów przeszukuje dokumenty natrafia na pewną osobę która założyła Sektę Egoistów. A mowa tutaj o Johnie Donne. Gerard postanawia dowiedzieć się wszystkiego o autorze oraz sekcie która założył niestety żadne źródła nie piszą o tym człowieku. Jeśli jesteście ciekawi do czego doprowadzi poszukiwanie głównego bohatera to przeczytajcie książkę , gdyż nie będę wam zdradzać zakończenia. Mam nadzieje że zaskoczy również i was. 

Po przeczytaniu książki mam raczej mieszane uczucia. Po autorze na pewno spodziewałam się więcej. Schmitt piszę bardzo wyjątkowo z każde jego późniejsze dzieło było coraz to lepiej napisane. Bardzo dobrze przedstawia ludziom istotne kwestię. Myślę że warto ją przeczytać. 

Za możliwość przeczyta dziękuje !

1 komentarz:

  1. zapowiadało się ciekawie, ale uważam, że każdy autor ma swoje dobre i złe książki, ważne że tworzy i dzięki temu się rozwija we właściwym kierunku :-)

    OdpowiedzUsuń