Ariana | WS | Blogger | X X

sobota, 16 listopada 2019

Tylko żywi mogą umrzeć - D.B. Foryś

Tytuł: Tylko żywi mogą umrzeć
Autor: D.B.Foryś
Cykl: Tessa Brown
Tom: 1
Wydawnictwo: Niezwykłe
Data wydania: 23.10.2019
Liczba stron: 381
Egzemplarz: recenzencki


"Mam na imię Tessa i – odkąd pamiętam – prowadzę podwójne życie. Jestem kelnerką za dnia, za to nocami zamieniam się w żądną krwi łowczynię demonów. Dlaczego to robię? Och, nie zrozumcie mnie źle, przecież nie wybrałam takiego zajęcia, ponieważ jest ekscytujące i bezpieczne. Pieniądze też nie grały tutaj żadnej roli. Nikt mi w końcu za to nie płaci. Tropię i zabijam wyłącznie dlatego, że posiadam nad demonami niespotykaną przewagę – w połowie jestem jedną z nich."

Wiecie, że do polskich autorów bardzo ciężko mnie przekonać. Jednak, gdy zobaczyłam książkę D.B. Foryś, wiedziałam, że to jest to, na co mam teraz ochotę. Książkę dostałam po premierze, jednak zostawiłam ją u rodziców, gdzie czekała na mnie aż do wczoraj. Gdy się za nią zabrałam, skończyłam czytać nad ranem. Dlatego już po tym mogę wam powiedzieć, że książka jest naprawdę dobrze napisana.

Naszą główną bohaterką w książce jest Tessa. Młoda dziewczyna z niezwykle mocnym charakterem. Za dnia pracuje w dobrej restauracji jako kelnerka, jednak nocą zmienia się w łowcę i poluje na demony, odsyłając je tam, gdzie ich miejsce. Życie naszej Tessy toczy się monotonnie, jednak gdy zostaje poproszona o pomoc w znalezieniu zaginionego krucyfiksu, dowiaduje się, że sprawa nie jest taka prosta, jak mogłoby się wydawać. Na jej drodze staje również Killian, który ma taki sam cel, aby zgładzić każdego demona napotkanego na swojej drodze. Czy ta zupełnie różna dwójka, znajdzie wspólny język i będą mogli rozwiązać zagadkę, która ma pomóc całemu światu?

“Tylko żywi mogą umrzeć” to książka, która trzyma nas w napięciu od pierwszych stron. Gdy zaczęłam czytać po prostu, przewracałam strony I chciałam coraz to więcej. Dawno nie miałam ochoty na czytanie fantasy, jednak autorka od nowa zaszczepiła we mnie tę miłość. Już niedługo opowiem wam o drugim tomie, ponieważ pewnie dzisiaj go pochłonę do rana. Książka ma bardzo mocno charakterne postacie. Sama Tessa to kobieta, która nie da sobie w kaszę dmuchać, jest wybuchowa, ale umie się obronić w ryzykowanych sytuacjach. Jeśli lubicie wątki duchów oraz demonów w książkach to jak najbardziej polecam wam poznać tę debiutancką powieść D.B. Foryś.

"Cały pokój wypełniliśmy płonącymi świecami. W powietrzu unosił się zapach jaśminu i drzewa sandałowego. Mogłabym powiedzieć, że atmosfera była wręcz romantyczna, gdyby nie cel, w jakim ją stworzono."

18 komentarzy:

 1. Wygrałam oba tomy w konkursie Diabeł poleca z autografem autorki i czekam niecierpliwie kiedy będę mogła je przeczyTać. Dlatego nie będę sobie robić smaka. Okładki to istny ogień 🔥🔥🔥 Kinga

  OdpowiedzUsuń
 2. Widziałam już tę książkę na instagramie, jednak nie miałam jeszcze okazji czytać recenzji. Kupować tej książki raczej nie mam zamiaru, ale może uda mi się ją wygrać w jakimś rozdaniu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tym razem, nie planuję odczytać tej książki. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Polscy autorzy fantasty trzymają poziom, dla fanów gatunku to super wiadomość

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda, że przeszła mi faza na wampiry. Pamiętam jak szalałam za nimi jako nastolatka

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam fantastykę, a ta seria prezentuje się tak pięknie, że konieczne muszę ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. To na pewno idealna książka dla fanów Zmierzchu i Teen Wolfa, chociaż tu mamy demony, a nie wampiry i wilkołaki. Jednak wydaje mi się, że ta powieść napisana jest w podobnym klimacie.

  Pozdrawiam,


  https://tamczytam.blogspot.com/2019/11/ostatni-swiadek.html

  OdpowiedzUsuń
 8. mam w planach poznać twórczość tej autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Kocham tę książkę i cieszę się z ci się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Słyszałam bardzo dobre opinie o tej pozycji, jednak sama nie mam zamiaru po nią sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 11. Raczej nie dla mnie. Mam inne książki, które wolę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 12. No nieee, ty też! Wszyscy tak zachwalają, aż mnie kusi, by nie czekać na papier od przyjaciółki tylko czytać na Legimi. :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Tyle słyszałam o tej książce, że pewnie i ja ją w swoim czasie przeczytam.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 14. Raczej nie mam w planach tej książki ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Gdzieś już spotkałam się z recenzją tej książki i jest na mojej liście do przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie rozumiem tej niechęci do polskich autorów. Szczególnie w fantastyce mamy spore grono pisarzy, którzy warsztatem i pomysłami w niczym nie ustępują tym zagranicznym. Wiem, co mówię, sporo tego czytam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ostatnio dosyć często ta książka pojawia się w Sieci :) Do tej pory jakoś do mnie nie przemówiła, ale po Twojej recenzji od razu ją pobrałam na swoją półeczkę :) Mam nadzieję, że w ciągu kilku dni będę mogła się za nią zabrać :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Książka jest w moich planach. Na pewno przeczytam. Zapowiada się rewelacyjnie.

  OdpowiedzUsuń