Ariana | WS | Blogger | X X

środa, 23 grudnia 2020

Dyscyplina - Marina Anderson

 

Tytuł: Dyscyplina 

Tytuł oryginalny: The discipline

Autor: Marina Anderson 

Wydawnictwo: Czarna Owca 

Data wydania: 01.01.2014

Liczba stron: 248

Egzemplarz: własny 

"Młoda angielska zakonnica odbywa nowicjat w zakonie w Rio de Janeiro, gdzie zbiera pieniądze dla dzieci żyjących na ulicach. W ten sposób trafia do domu zamożnego, eleganckiego i wyrafinowanego playboya, którego charyzma robi na niej ogromne wrażenie. Mężczyzna otwiera jej oczy na korupcję, która szaleje w brazylijskim mieście niczym zaraza. Pozbawiona złudzeń dziewczyna wraca do Anglii, by tam pracować dobroczynnie, lecz przystojny nieznajomy znowu się pojawia w jej życiu. Urzeczona jego dominującą naturą młoda kobieta porzuca habit, by poznać cielesne rozkosze. Odkrywa nie tylko świat fizycznych uniesień, ale też drzemiącą w sobie siłę. Zamiast wrócić do Brazylii z kochankiem, zakłada własny „wewnętrzny krąg” bogatych przyjaciół, których łączą podobne upodobania, i niebawem zdaje sobie sprawę z tego, że zbieranie funduszy na cele charytatywne może być zarówno niekonwencjonalne, jak i nadzwyczaj przyjemne. " 

Kolejna książka, którą przeczytałam z waszego polecenia. Gdy zapytałam o książki z wątkami BDSM od razu wiele osób napisało mi właśnie o "Dyscyplinie" ja nie słyszałam nigdy o tej książce, nawet nie czytałam opisu. Postanowiłam dać jej szansę i sprawdzić, czy mi się to spodoba. No przeczytałam ją szybko, bo chyba w 2 godziny, jednak nie jest to książka, którą bym wam poleciła. Autorka ma dziwny styl pisania i nie wiem, czy zawinił tutaj tłumacz, czy Marina ma taki lekceważący styl pisania, który mnie osobiście bardzo wkurzał podczas czytania. Postanowiłam jednak, że zerknę na tę książkę po angielsku i porównam sobie kogo to wina. 

Zagłębiłam się w twórczość tej autorki trochę bardziej i muszę wam powiedzieć, że bardzo chciałabym przeczytać wszystkie jej książki, bo pisze właśnie o intrygach seksualnych o pragnieniach i mocnym seksie. A mnie ostatnio takie książki bardzo ciekawią i intrygują. Jednak chyba zrobię to po angielsku i przy okazji sobie sprawdzę jak to wypadnie gdy tłumacz nie będzie miał swojego udziału. 

Młoda zakonnica Chloe przyjeżdża do klasztoru w Rio De Janeiro, aby pomagać tam siostrą zakonnym w zbieraniu funduszy na biedne dzieci z brazylijskich dzielnic. To właśnie tam poznaje tajemniczego i bardzo bogatego mężczyznę Carlosa Rocce, który przekazuje pieniądze, jednak również uświadamia młodą zakonnicę o świecie korupcji, w jakim zaczyna się obracać. Chloe odkrywa prawdę i porzuca Brazylię oraz habit i wyjeżdża do Londynu, gdzie zaczyna pracować w fundacji. Przy pracy znowu spotyka Carlosa, który gdy dowiaduje się, że kobieta szuka lokum, oferuje jej, że może zamieszkać z nim w jego wielkiej posiadłości. To właśnie wtedy dziewczyna odkrywa mroczne upodobania seksualne Carlosa, które łączą w sobie przyjemność i dyscypliny. 

"Dyscyplina" to książka, która pokazuje nam tajniki BDSM, uczy posłuszeństwa i dyscypliny. Pokazuje, że nasza seksualność jest różna i żeby odkryć swoje pragnienia potrzeba wiele czynników. Mnie ta historia się nie podobała. Same sceny erotyczne były naprawdę ciekawe, jednak sama historia w sobie była mega nudna. Nie wiem, dlaczego ta pozycja wzbudza w was tak wiele pozytywnych emocji. Ja co prawda chce poznać inne książki tej autorki, bo ma potencjał i jestem ciekawa czy spodobają mi się inne jej książki, które mają podobne klimaty mocnego seksu. A wy co mi polecacie z takich klimatów? 
7 komentarzy:

 1. Mimo, że to erotyk, a dodatkowo okładka mnie nie odstrasza, być może przyjrzę się tej książce odrobinę bliżej ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamiętam tę książkę, była bardzo popularna kilka lat temu. Dobrze, że po czasie też jest ciekawą lekturą.

  OdpowiedzUsuń
 3. ooo taki kontrowersyjny romans, zawsze lubię czytać o takich zakazanych uczuciach :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam podobną książkę ostatnio, jednak o tej jeszcze nie słyszałam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mnie całość jest tak przekombinowana, że nie dałabym rady przebrnąć pewnie przez pierwszy nawet rozdział. Lubię mroczne, ale nie tak erotycznie pokręcone książki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Fabuła wydaje się dla mnie bardzo interesująca, więc będę miała tę książkę na uwadze i być może ją sobie niebawem zamówię :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zaciekawiłaś mnie bardzo. Taka inna wydaje się ta historia. Muszę przeczytać tę książkę i przekonać się, czy również będzie mi się podobała.

  OdpowiedzUsuń