Ariana | WS | Blogger | X X

poniedziałek, 5 czerwca 2017

Brighton - Michael Harvey

Tytuł : Brighton 
Tytuł oryginalny ; Brighton 
Autor : Michael Harvey 
Wydawnictwo : Czarna Owca 
Data wydania : 15.03.2017
Liczba stron : 360
Egzemplarz : recenzencki 

" Mroczna bostońska dzielnica, męska przyjaźń i niewyjaśnione zbrodnie.

Piętnastoletni Kevin Pearce, bejsbolista i wzorowy student, opuszcza Brighton, dzielnicę Bostonu. Wraz z przyjacielem Bobbym Scalesem popełniają okrutną zbrodnię, tłumacząc swoje postępowanie względami honoru. Kevin chce się przyznać do winy, jednak decyzja o wyjeździe zostaje podjęta za niego. Bobby ma zostać na miejscu i stawić czoła konsekwencjom.
Dwadzieścia sześć lat później Kevin dostaje Nagrodę Pulitzera. W tym samym czasie okazuje się, że Bobby jest głównym podejrzanym w śledztwie, które wszczęto po serii morderstw w Brighton. Kevin musi wrócić w rodzinne strony. Pragnie chronić przyjaciela i ich wspólną tajemnicę. Doprowadzenie sprawy do końca wymaga od niego jednak nie tylko konfrontacji z mordercą, ale także z własnym sumieniem. "

Gdy zobaczyłam w zapowiedziach książkę „Brighton „. Od razu zapoznałam się z jej opisem. Muszę wam szczerzę powiedzieć, że nie wiedziałam czego mam oczekiwać. Nie zawiodłam się, jednak autor dał nam szorstką typowo męską książkę, która opowiada o przyjaźni, morderstwach, przeszłości, narkotykach oraz rasistowskich poglądach. Jeśli lubicie dobre,kryminały to jak najbardziej polecam wam książkę Michaela Harveya. Jest to również debiut literacki autora, który okazał się strzałem w dziesiątkę.

Dwie zupełnie inne osoby, które razem popełniają brutalną zbrodnię z którą muszą zmierzyć się po latach. Bobby osoba, która jest mroczna, ma problemy z prawem i z roku na rok jego status moralny pogarsza się. Kevin jest to wzorowy uczeń, który ma wiele ambicji i marzeń. Wiele w życiu przeżył, ale jednak udało mu się wyrwać z Brighton i wiele osiągnąć w swoim życiu. Gdy dostaje nagrodę Pulitzera, wraca do miasta, o którym dawno chciał już zapomnieć i dopada go przeszłość, z którą przyjdzie mu się zmierzyć.„Brighton „to nie jest taki oczywisty kryminał. Przeczytamy w nim o narkotykach, hazardzie, kobietach, seksie, morderstwach oraz przyjaźni, która przetrwa wszystko. Chociaż na początku autor wdraża nas w wydarzenia, które musimy znać, aby lepiej poznać książkę. Uważam, że książka jest godna polecenia, gdyż ukazuje nam brutalny obraz tego, co dzieje się na co dzień w naszym kraju. Jeśli zastanawiacie się, czy przeczytać „Brighton „to ja wam  najbardziej polecam tę lekturę.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz