Ariana | WS | Blogger | X X

niedziela, 25 czerwca 2017

Niespokojni Zmarli - Simon Beckett

Tytuł : Niespokojni zmarli
Tytuł oryginalny : The Restless Dead
Autor : Simon Beckett
Cykl : Dr David Hunter
Tom : 5
Wydawnictwo : Czarna Owca
Data wydania : 24.05.2017
Liczba stron : 416
Egzemplarz : recenzencki

" Piąta część serii o antropologu sądowym Davidzie Hunterze.Piątkowy wieczór, konsultant w dziedzinie medycyny sądowej, doktor David Hunter, odbiera telefon inspektora Lundy'ego z komendy w Essex.
Na wybrzeżu wyspy Mersea znalezione zostają zwłoki w stanie głębokiego rozkładu. Miejscowa policja prosi Huntera o pomoc przy ich wydobyciu i identyfikacji.
Śledczy podejrzewają, że to ciało Leo Villiersa, syna wpływowej miejscowej rodziny, który zaginął wiele miesięcy temu. Istnieją przypuszczenia, że miał romans z mężatką, Emmą Derby, pozbył się kochanki i popełnił samobójstwo. Gdyby jednak wszystko było takie proste... "

Simon Beckett powraca z serią o Dr. Davidzie Hunterze. Jak pewnie każdy z was wie ,jest to jedna z lepszych serii kriminalnych, która swój początek miała w roku 2014. To wtedy Simon Beckett stał się rozpoznawany i pokochały go miliony czytelników na całym świecie. Dlatego, gdy niedawno wydawnictwo Czarna Owca zdecydowali się wydać tom 5 serii , nie wahałam się ani chwili i od razu przeczytałam, aby dowiedzieć się, o co tak naprawdę tyle hałasu.

Jeżeli nie żyjesz własnym życiem, już jesteś martwy.

Na wybrzeżu Essex zostają znalezione zwłoki , które od tygodni przebywały w słonej wodzie. To wtedy policja postanawia dać szansę Davidowi i zaprasza go do współpracy. Hunter zgadza się i wtedy zaczyna, się to, co lubimy najbardziej. Sprawdzanie przyczyny śmierci , kości , ciało , zwłoki i krew. Podoba mi się , że autor nie chce przekombinować fabuły. Oczywiście w książce nie zabraknie relacji z kobietami , przyjaźni oraz zagadek i tajemnic.

Czasem spotykamy ludzi, co do których od razu mamy uczucie, że znaliśmy ich całe życie.
O innych poprostu się ocieramy, niewiele czując i nie robiąc na nich większego wrażenia.

 Niespokojni zmarli  to naprawdę dobry thriller. Podoba mi się , że autor nie próbował na siłę dodawać kolejnych wątków. Śmiało mogę polecić wam tę powieść. I sama muszę nadrobić jeszcze kilka jego książek. Serie o Dr. Davidzie Hunterze możecie czytać, w jakiej kolejności tylko chcecie. Uważam , że mimo wątku damsko-męskiemu książka nie jest na siłę barwiona. Polecam, jeśli szukacie naprawdę dobrego thrillera.


I warto było lepiej poznać Rachel. Miałem wrażenie, że gdy już oczyściliśmy atmosferę, dobrze się dogadujemy i mimo powodu mojej obecności tutaj lubiłem jej towarzystwo. Czułem, że ona odbiera to podobnie. No tak, nic nie pomaga lepiej się z kimś porozumieć niż wspólne znalezienie kawałka zwłok.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz