Ariana | WS | Blogger | X X

środa, 14 czerwca 2017

Confess - Colleen Hoover

Tytuł : Confess
Tytuł oryginalny : Confess
Autor : Colleen Hoover 
Wydawnictwo : Otwarte
Data wydania : 10.05.2017
Liczba stron : 304
Egzemplarz : recenzencki nowość 

" Znajdź w sobie odwagę, by wyznać… SEKRET PRAWDĘ 
MIŁOŚĆ 

Niewypowiedziane pragnienia, bolesna przeszłość i głęboko skrywane grzechy są dla Owena największą inspiracją. Utalentowany malarz kolekcjonuje anonimowe wyznania i przenosi je na płótno. Auburn od kilku lat walczy o odzyskanie normalnego życia i desperacko potrzebuje pieniędzy. Zakochanie się w przystojnym malarzu nie jest częścią jej planu, ale przekorne przeznaczenie stawia na swoim. Dziewczyna odkrywa jednak, że przeszłość ukochanego może odebrać jej to, co dla niej najważniejsze...

Wszystkie wyznania, które przeczytacie w tej powieści, są prawdziwe. "

Pewnie już to wiecie, ale powiem wam jeszcze raz. Naprawdę bardzo lubię książki Colleen Hoover.  Confess  to książka, która opowiada nam o miłości matki do dziecka. Ile kobieta jest w stanie znieść, aby jej dziecko było przy niej, aby dziecko było szczęśliwe. Hoover porusza naprawdę trudne tematy w swoich książkach, przez co czyta się je z jeszcze większym zainteresowaniem.

Zawsze będę cię kochał, nawet kiedy nie będę już mógł.

Aburn to dziewczyna, która w młodym wieku straciła ukochanego chłopaka. Teraz jest już dorosłą kobietą i niedawno przeprowadziła się do Dallas. Kobieta ma bardzo wiele niedokończonych spraw, niektóre jednak wymagają dużych nakładów finansowych, przez co Aburn podejmuje się każdej pracy. Tak właśnie poznaje Owena. Jest to malarz, który czerpie inspiracje do malowania od innych ludzi, którzy zostawiają mu tajemnice wyznania. Jednak w życiu dziewczyny wiele spraw się skomplikuje i będzie musiała,podjąć decyzje co jest dla niej najważniejsze w życiu. Jaką decyzje podejmie ? Czy Aburn i Owen w końcu będą razem ? A może tajemnice rodzinne wygrają nad miłością ?

Bo to nie mięśnie czynią człowieka silnymi. Tylko tajemnice. Im więcej sekretów skrywasz, tym silniejszy jesteś w środku.

Podoba mi się, że książka jest pełna sztuki. Autorka również umieściła kilka obrazów Owena, przez co jeszcze lepiej wgryźć się w całą historię. Hoover piszę naprawdę świetne książki. Oczywiście jest to romans, ale myślę, że nie jest to literatura tylko dla młodzieży. Autorka porusza naprawdę ciężkie tematy, z którymi niestety jesteśmy w stanie spotkać się na co dzień. Sama mam syna i nie wyobrażam sobie, abym musiała o niego walczyć każdego dnia.  Confess  to książka, która naprawdę wywiera na człowieku wiele skrajnych emocji. Jeśli jeszcze nie znacie tej historii ani autorki to jak najszybciej zadróbcie zaległości.


- Nigdy nikomu nie powiedziałam, co się dzieje w mojej głowie, kiedy zasypiam. 
Jego dłoń zatrzymuje się na moim ramieniu.
-Co się dzieje w twojej głowie?
Rozchylam powieki i spoglądam w jego oczy.
-Myślę o ludziach, którzy mogliby umrzeć zamiast ciebie.


1 komentarz:

  1. Czytałam Hopeless, ale ogółem tego typu romanse to nie jest moja działka, choć wiem, że Hoover ma mnóstwo fanów.

    OdpowiedzUsuń