Ariana | WS | Blogger | X X

poniedziałek, 12 czerwca 2017

Prawdodziejka - Susan Dehnard

Tytuł : Prawdodziejka
Tytuł oryginalny : Truthwitch
Autor : Susan Dehnard 
Cykl : Czaroziemie 
Tom : 1 
Wydawnictwo : Sine Qua Non 
Data wydania : 12.10.2016
Liczba stron : 384
Egzemplarz : własny 

" Młode wiedźmy Safiya i Iseult mają zwyczaj często wpadać w tarapaty. I przez to teraz muszą opuścić swój dom.Safi jest bardzo rzadką wiedźmą prawdy, która jest zdolna zdemaskować każde kłamstwo.
Wielu zabiłoby dla jej umiejętności. Dlatego Safi musi pozostać w ukryciu. Inaczej zostanie wykorzystana w konflikcie między imperiami. Z kolei prawdziwe moce Iseult są tajemnicą nawet dla niej samej. I lepiej, żeby tak zostało. "

Coraz częściej sięgam po książki fantastyczne. Lubię przenosić się do innych krain i poznawać nowych bohaterów, niekoniecznie do końca ludzi.  Prawdodziejka  przewijała mi się naprawdę wszędzie, ale to ze względu wydania jej drugiego tomu postanowiłam w końcu ją przeczytać i sama sprawdzić, o co tyle szumu.

A poza tym – dodał ze śmiertelnym spokojem – co to za admirał, co to za książę, który nie przestrzega własnych praw?

Safiya i Iseult dwie przyjaciółki, a zarazem więzosiostry. Pierwsza z dziewczyn jest prawdodziejką, która musi ukrywać swój sekret. Umie bowiem ona wyczuwać kłamstwo. Wie, że jeśli świat się o tym dowie, padnie ofiarą. Książka zaczyna się od nieudanej akcji dziewczyn, które wpadają w poważne tarapaty. Ich śladem zaczyna podążać Krwiodziej, człowiek, który jest prawie niepokonany.

Jeśli uciekniesz, domno – mruknął głosem tak niskim, że zawibrował jej w piersi – to dopadnę cię na końcu świata.

Autorka w sposób fantastyczny ukazała magię w książce. Nie opiera,się ona na czarach a w głównej mierze poznajemy innej jej odłamki.  Prawdodziejka  to naprawdę dobrze napisana i przedstawiona książka. Autorka doskonale wie, co chce osiągnąć i jak zachęcić czytelnika do dalszego czytania. Uważam również, że książka nie jest napisana trudnym językiem, przez co spodoba się również osobą młodszym, którzy gustują w fantastyce. Ja oczywiście już przeczytałam drugi tom z serii i na dniach wam o nim opowiem. Pozycja obowiązkowa dla osób, które lubią książki fantastyczne.

Nawałnica wokoło była niczym w porównaniu z burzą, która szalała w jego sercu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz