Ariana | WS | Blogger | X X

piątek, 9 czerwca 2017

Kłamca i szpieg - Rebecca Stead

Tytuł : Kłamca i szpieg 
Tytuł oryginalny : Liar and Spy 
Autor : Rebecca Stead 
Wydawnictwo : IUVI 
Data wydania : 10.05.2017
Liczba stron : 208
Egzemplarz : recenzencki 

"Jeśli nie wrócę za dziesięć minut, to będzie oznaczało, że zdarzyło się coś strasznego.I co mam wtedy zrobić?
Dzwoń po policję.
Poważnie? A co jeśli pośliźniesz się w tych skarpetkach w łazience, uderzysz głową o wannę i stracisz przytomność? []
Schyla się, zdejmuje skarpetki i rzuca je na trampki.
Jeśli za dziesięć minut nie wrócę, dzwoń po policję, bo nie będzie to oznaczać, że się pośliznąłem w skarpetkach na podłodze w łazience, tylko że najprawdopodobniej jestem w stalowych szponach totalnego psychola. Okej?"
Idziemy o zakład, że nie przewidzisz zakończenia!
Gdy Georges wprowadza się do bloku na Brooklynie, poznaje Safera odludka, wielbiciela kawy i szpiega. Georges dobrze się czuje w towarzystwie ciut ekscentrycznej rodziny Safera. Zapomina przy nich o kłopotach: że tata stracił pracę, musieli się przeprowadzić, a mama zaczęła brać dodatkowe dyżury w szpitalu. W szkole też nie jest łatwo Georges znalazł się na celowniku Dallasa, specjalisty od wyszukiwania u innych słabych miejsc.
Pierwsza misja szpiegowska? Tropienie tajemniczego Iksa. W miarę postępu śledztwa, kiedy Safer stawia coraz to nowsze wymagania, Georges zaczyna się zastanawiać, co jest prawdą, a co nie, i co to wszystko jest za gra.
A w co gra ON sam? "

Nie spodziewałam się po tej książce niczego szczególnego, jednak autorka naprawdę mnie zaintrygowała. Nie sądziłam, że książka skierowana dla młodszych ludzi naprawdę zrobi na mnie wrażenie. Moja opinia o tej książce jest jak najbardziej pozytywna i chętnie podsunę ją również mojej bratanicy do poczytania.

Jeśli uśmiechasz się bez powodu, w końcu naprawdę zaczynasz czuć się szczęśliwy.

Georges to młody chłopak, który musi zmienić swoje dotychczasowe życie. Jego ojciec bardzo dobry architekt stracił pracę i rodzina musi przeprowadzić się z domu do małego mieszkania. Chłopak zaczyna mieć problemy w szkole, rówieśnicy się z niego wyśmiewają. Jego matka pielęgniarka musi brać dwa etaty w pracy, aby ledwo wiązać koniec z końcem. Chłopak jednak poznaje Safera. Chłopak wciąga go w akcje szpiegowskie. Podejrzany sąsiad, którego chłopcy muszą mieć na oku. Czy szpiegowanie wyjdzie im na dobre ?

Nie powinienem był kłaść się na ziemi. Leżenie sugeruje, że umieram i przyciąga sępy.

Jak wiecie nie, jest to moje pierwsze spotkanie z autorką. Całkiem niedawno na blogu pojawiła się recenzje jej poprzedniej książki, na którą was serdecznie zapraszam. A wracając do sprawy, w książce nie ma w ogóle wątku miłosnego. Co naprawdę jest dobrym zabiegiem, gdyż czasami mam już dosyć przesłodzonych książek dla młodzieży. Zamiast tego mamy kawał dobrej książki o przyjaźni, która czasami nie do końca jest udana. O problemach rodzinnych oraz problemach z rówieśnikami. Książka naprawdę napisana ze smakiem i cieszę się, że autorka nie dała nam książki 500 stron tylko szybko, zwięźle i na temat zamknęła się w 200 stronach. Jestem zadowolona z książki oraz mam nadzieje, że uda mi się przeczytać jeszcze jakieś książki autorki.


Nuda zdarza się ludziom, którzy nie kontrolują swoich umysłów.

1 komentarz: